Commerce bpost (7.x-3.2) - en to it translation catalogue (75 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Subject
it: Oggetto

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: more
it: altro

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: error
it: errore

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Number
it: Numero

en: Country
it: Paese

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: Open
it: Aperto

en: Refresh
it: Aggiorna

en: Total
it: Totale

en: Email
it: E-mail

en: Error
it: Errore

en: Options
it: Opzioni

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Sender
it: Mittente

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Signature
it: Firma

en: N/A
it: N/D

en: Amount
it: Importo

en: Desc
it: Disc

en: Filter by
it: Filtra per

en: Recipient
it: Destinatario

en: Company
it: Azienda

en: here
it: qui

en: Street
it: Via

en: City
it: Città

en: Postal code
it: Codice postale

en: Sort by
it: Ordina per

en: Belgium
it: Belgio

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Orders
it: Ordini

en: Formats
it: Formati

en: Apply
it: Applica

en: Postal Code
it: Codice postale

en: Mapping
it: Mappatura

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Cancelled
it: Annullato

en: Account settings
it: Impostazioni profilo

en: Offset
it: Scostamento

en: Account
it: Profilo

en: Configuration saved
it: Configurazione salvata

en: Order status
it: Stato dell'ordine

en: Country settings
it: Impostazioni paese

en: - Choose an operation -
it: - Scegli una azione -

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: %name: you must enter a numeric value for the price.
it: %name: inserire un valore numerico per il prezzo.

en: Order owner
it: Proprietario dell'ordine

en: Admin page
it: Pagina di amministrazione

en: Master
it: Principale

en: Shipping information
it: Informazioni di spedizione

en: The sender's name
it: Il nome del mittente
