Commerce bpost (7.x-4.0) - en to ru translation catalogue (89 entries)

en: Body
ru: Содержимое

en: delete
ru: удалить

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Operations
ru: Операции

en: Subject
ru: Тема

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: more
ru: ещё

en: Enable
ru: Включить

en: Disable
ru: Отключить

en: error
ru: ошибка

en: Edit
ru: Редактировать

en: Search
ru: Поиск

en: Reset
ru: Сбросить

en: Number
ru: Число

en: Country
ru: Страна

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Field
ru: Поле

en: Label
ru: Метка

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: Save
ru: Сохранить

en: Open
ru: Открыть

en: Refresh
ru: Обновить

en: Total
ru: Итого

en: Error
ru: Ошибка

en: Options
ru: Настройки

en: Created
ru: Создано

en: All
ru: Все

en: Sender
ru: Отправитель

en: To
ru: Кому

en: From
ru: От

en: Signature
ru: Подпись

en: N/A
ru: Н/Д

en: Amount
ru: Сумма

en: Desc
ru: По убыванию

en: Filter by
ru: Фильтровать по

en: Recipient
ru: Получатель

en: Company
ru: Компания

en: here
ru: здесь

en: Phone Number
ru: Номер телефона

en: City
ru: Город

en: Postal code
ru: Почтовый индекс

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Belgium
ru: Бельгия

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: Google map API key
ru: Ключ для Google map API

en: Map width
ru: Ширина карты

en: Map height
ru: Высота карты

en: Orders
ru: Заказы

en: Formats
ru: Форматы

en: Locality
ru: Местоположение

en: Apply
ru: Применить

en: Postal Code
ru: Почтовый индекс

en: Mapping
ru: Соответствия

en: this page
ru: этой странице

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: Cancelled
ru: Отменено

en: Account settings
ru: Настройки учётной записи

en: Offset
ru: Пропустить

en: Account
ru: Учётная запись

en: Configuration saved
ru: Настройки сохранены

en: Order status
ru: Состояние заказа

en: Country settings
ru: Настройки страны

en: Map zoom
ru: Коэффициент масштабирования карты

en: Javascript is required to view this map.
ru: Для просмотра этой карты необходим Javascript

en: - Choose an operation -
ru: - Выберите действие -

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Street number
ru: Номер улицы

en: Street name
ru: Название улицы

en: Delivery date
ru: Дата доставки

en: %name: you must enter a numeric value for the price.
ru: %name: вы должны ввести числовое значение цены.

en: Order owner
ru: Владелец заказа

en: Delete order
ru: Удалить заказ

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Admin page
ru: Страница администрирования

en: Master
ru: Основной

en: Delivery settings
ru: Настройки доставки

en: Contact phone
ru: Контактный телефон

en: Shipping information
ru: Информация о доставке

en: Commerce (shipping)
ru: Торговля (доставка)

en: Name/Email
ru: Имя/Email

en: The sender's name
ru: Имя отправителя

en: Rates
ru: Ставки
