Commerce Card on File (7.x-2.0-beta1) - en to fa translation catalogue (42 entries)

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Cancel
fa: لغو

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: view
fa: مشاهده

en: Edit
fa: ویرایش

en: Message
fa: پیغام

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Link
fa: پیوند

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: User
fa: کاربر

en: Error
fa: خطا

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Active
fa: فعال

en: Warning
fa: اخطار

en: Card Type
fa: نوع کارت اعتباری

en: Card Number
fa: شماره کارت اعتباری

en: Customer
fa: مشتری

en: Owner
fa: مالک

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Order
fa: سفارش

en: Declined
fa: رد شده

en: Notice
fa: اطلاعیه

en: Payment method
fa: روش پرداخت

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Administrator
fa: مدیر

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: Card type
fa: نوع کارت اعتباری

en: Card owner
fa: صاحب کارت

en: Card number
fa: شماره‌ی کارت اعتباری

en: Delete link
fa: پیوند حذف

en: Edit link
fa: پیوند ویرایش

en: Remote ID
fa: شناسه‌ی راه دور

en: Link this field to
fa: این فیلد پیوند شود به

en: Operations links
fa: پیوندهای عملیات

en: The customer view page
fa: صفحه مشاهده برای مشتری

en: The administrator view page
fa: صفحه مشاهده برای مدیر
