Commerce Card on File (7.x-2.0-beta1) - en to ja translation catalogue (41 entries)

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Disabled
ja: 無効

en: view
ja: ビュー

en: Edit
ja: 編集

en: Message
ja: メッセージ

en: - None -
ja: - なし -

en: Link
ja: リンク

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Default
ja: デフォルト

en: View
ja: ビュー

en: User
ja: ユーザー

en: Error
ja: エラー

en: Created
ja: 作成

en: Active
ja: アクティブ

en: Warning
ja: 警告

en: Card Type
ja: カードタイプ

en: Card Number
ja: カード番号

en: Customer
ja: 顧客

en: Owner
ja: 所有者

en: Anonymous
ja: 匿名

en: Order
ja: オーダー

en: Declined
ja: 拒否

en: Notice
ja: 注意

en: Payment method
ja: 決済方法

en: Changed
ja: 変更済

en: Administrator
ja: 管理者

en: Text to display
ja: 表示するテキスト

en: Charge
ja: 請求

en: Card type
ja: カードタイプ

en: Card owner
ja: カード所有者

en: Card number
ja: カード番号

en: Delete link
ja: リンクを削除

en: Uid
ja: ユーザーID

en: Edit link
ja: 編集リンク

en: Operations links
ja: 管理リンク

en: Instance ID
ja: インスタンス ID
