Commerce Card on File (7.x-2.0-beta2) - en to es translation catalogue (54 entries)

en: delete
es: eliminar

en: Status
es: Estado

en: Delete
es: Eliminar

en: Operations
es: Operaciones

en: Cancel
es: Cancelar

en: more
es: más

en: Disabled
es: Desactivado

en: view
es: vista

en: Edit
es: Editar

en: Reset
es: Restablecer

en: Message
es: Mensaje

en: - None -
es: - Ninguno -

en: Link
es: Enlace

en: Settings
es: Configuración

en: Name
es: Nombre

en: edit
es: editar

en: Default
es: Por defecto

en: View
es: Ver

en: User
es: Usuario

en: Created
es: Creado

en: All
es: Todo(s)

en: Active
es: Activo

en: Page
es: Página

en: Warning
es: Advertencia

en: Customer
es: Cliente

en: Address
es: Dirección

en: Owner
es: Propietario

en: Anonymous
es: Anónimo

en: Order
es: Pedido

en: Expires
es: Expira

en: Sort by
es: Ordenar por

en: Declined
es: Rechazado

en: Notice
es: Aviso

en: Payment method
es: Forma de pago

en: Changed
es: Modificado

en: Status Code
es: Código de estado

en: Apply
es: Aplicar

en: Administrator
es: Administrador

en: Text to display
es: Texto para mostrar

en: Charge
es: Cobrar

en: Card type
es: Tipo de tarjeta

en: Card owner
es: Titular de tarjeta

en: Card number
es: Número de tarjeta

en: Delete link
es: Enlace de borrado

en: Edit link
es: Enlace de edición

en: Card
es: Tarjeta

en: Remote ID
es: ID remoto

en: Link this field to
es: Enlazar este campo con

en: Operations links
es: Enlaces de operación

en: The administrator view page
es: Vista de página del administrador

en: Master
es: Máster

en: The credit card type.
es: El tipo de tarjeta de crédito.

en: Card expiration month
es: Mes de vencimiento de la tarjeta

[ctx: a drupal commerce card on file]
en: Card ID
es: ID de Tarjeta
