Commerce Card on File (7.x-2.0-beta2) - en to ru translation catalogue (60 entries)

en: delete
ru: удалить

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Cancel
ru: Отмена

en: more
ru: ещё

en: Disabled
ru: Отключено

en: view
ru: представление

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: Message
ru: Сообщение

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Link
ru: Ссылка

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Default
ru: По умолчанию

en: View
ru: Просмотр

en: User
ru: Пользователь

en: Error
ru: Ошибка

en: Created
ru: Создано

en: All
ru: Все

en: Active
ru: Активно

en: Page
ru: Страница

en: Warning
ru: Предупреждение

en: Customer
ru: Покупатель

en: Address
ru: Адрес

en: Desc
ru: По убыванию

en: Owner
ru: Владелец

en: Anonymous
ru: Гость

en: Order
ru: Порядок

en: Expires
ru: Истекает

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Declined
ru: Отклонено

en: Notice
ru: Уведомление

en: Payment method
ru: Способ оплаты

en: Changed
ru: Изменение

en: Status Code
ru: Код состояния

en: Apply
ru: Применить

en: Administrator
ru: Администратор

en: Text to display
ru: Текст для показа

en: Card type
ru: Тип карты

en: Card owner
ru: Владелец карты

en: Card number
ru: Номер карты

en: Delete link
ru: Ссылка на удаление

en: Edit link
ru: Ссылка на редактирование

en: Card
ru: Карточка

en: Remote ID
ru: Внешний ID

en: Link this field to
ru: Сделать это поле ссылкой на

en: Operations links
ru: Ссылки операций

en: Asc
ru: По возрастанию

en: The owner's user ID.
ru: User ID владельца.

en: The customer view page
ru: Страница покупателя

en: The administrator view page
ru: Страница администратора

en: Master
ru: Основной

en: Commerce (contrib)
ru: Торговля (contrib)

en: The credit card type.
ru: Тип кредитной карты.

en: Card expiration month
ru: Срок действия карты, месяц

en: Card expiration year
ru: Срок действия карты, год

[ctx: a drupal commerce card on file]
en: Card ID
ru: ID карты
