Commerce Card on File (7.x-2.0-beta2) - en to id translation catalogue (36 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Cancel
id: Batal

en: more
id: selengkapnya

en: Disabled
id: Non Aktif

en: view
id: tampilan

en: Edit
id: Sunting

en: Message
id: Pesan

en: - None -
id: - Tiada -

en: Link
id: Tautan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: User
id: Pengguna

en: Error
id: Kesalahan

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Active
id: Aktif

en: Page
id: Halaman

en: Warning
id: Peringatan

en: Customer
id: Pelanggan

en: Address
id: Alamat

en: Owner
id: Pemilik

en: Anonymous
id: Anonim

en: Order
id: Urutan

en: Expires
id: Kadaluarsa

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Notice
id: Peringatan

en: Payment method
id: Metode pembayaran

en: Changed
id: Berubah

en: Apply
id: Terapkan

en: Text to display
id: Teks untuk ditampilkan

en: Operations links
id: Tautan operasi

en: Asc
id: Urutan turun
