Commerce Card on File (7.x-2.0-beta6) - en to nl translation catalogue (40 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: more
nl: meer

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Edit
nl: Bewerken

en: Message
nl: Bericht

en: - None -
nl: - Geen -

en: Settings
nl: Instellingen

en: Default
nl: Standaard

en: User
nl: Gebruiker

en: Error
nl: Fout

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: Active
nl: Actief

en: Page
nl: Pagina

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Customer
nl: Klant

en: Desc
nl: Aflopend

en: Order
nl: Volgorde

en: Credit Card
nl: Creditcard

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Declined
nl: Afgewezen

en: Expired
nl: Vervallen

en: Notice
nl: Mededeling

en: Payment method
nl: Betaalmethode

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Apply
nl: Toepassen

en: Administrator
nl: Beheerder

en: Charge
nl: Reken aan

en: Card type
nl: Kaarttype

en: Card number
nl: Kaartnummer

en: Card
nl: Kaart

en: Operations links
nl: Bewerkingslinks

en: Asc
nl: Oplopend

en: Commerce (contrib)
nl: Commerce (bijgedragen)

en: Card expiration month
nl: Verloopmaand kaart

en: Card expiration year
nl: Verloopjaar kaart

en: Add card
nl: Kaart toevoegen

en: @card_type ending in @card_number
nl: @card_type eindigend op @card_number
