Commerce Card on File (7.x-2.0-beta1) - en to ro translation catalogue (36 entries)

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Cancel
ro: Anulare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: view
ro: afișează

en: Edit
ro: Editați

en: Message
ro: Mesaj

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Link
ro: Legătură

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Default
ro: Implicit

en: View
ro: Afişează

en: User
ro: Utilizator

en: Error
ro: Eroare

en: Created
ro: Creat

en: Active
ro: Activ

en: Warning
ro: Avertizare

en: Card Number
ro: Numărul cardului

en: Customer
ro: Client

en: Owner
ro: Proprietar

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Order
ro: Comandă

en: Notice
ro: Notificare

en: Payment method
ro: Metodă de plată

en: Changed
ro: Schimbat

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: Card type
ro: Tip de card

en: Card number
ro: Număr card

en: Remote ID
ro: ID de la distanță

en: Operations links
ro: Legături de operare

en: The credit card type.
ro: Tipul cardului de credit.

en: Card expiration month
ro: Luna expirării cardului

en: Card expiration year
ro: Anul expirării cardului
