Commerce Delivery (7.x-1.0-alpha5) - en to it translation catalogue (38 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: more
it: altro

en: Quantity
it: Quantità

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Teaser
it: Anteprima

en: Total
it: Totale

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: Desc
it: Disc

en: SKU
it: Codice

en: Order
it: Ordina

en: Sort by
it: Ordina per

en: Created date
it: Data creazione

en: Updated date
it: Data modifica

en: Product
it: Prodotto

en: Date created
it: Data di creazione

en: Apply
it: Applica

en: Order ID
it: ID ordine

en: Offset
it: Scostamento

en: Billing information
it: Dati per la fatturazione

en: Order status
it: Stato dell'ordine

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Line item
it: Riga d'ordine

en: Edit URL
it: Modifica URL

en: Date changed
it: Data cambiata

en: Admin URL
it: URL amministrazione

en: Unit price
it: Prezzo unitario

en: Commerce Line Item
it: Riga d'ordine Commerce

en: The unique internal identifier of the order.
it: L'identificativo univoco interno dell'ordine.

en: The date the order was last updated.
it: La data di ultima modifica dell'ordine.

en: Master
it: Principale
