Commerce Devel (7.x-1.0-beta6) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Transactions
id: Transaksi

en: Content types
id: Jenis konten

en: Error
id: Kesalahan

en: Load
id: Memuat

en: Tokens
id: Token

en: Product types
id: Jenis produk

en: Language neutral
id: Bahasa apa saja

en: Currency code
id: Kode mata uang

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
id: Situs web mengalami kesalahan tak terduga. Silahkan coba lagi nanti.

en: %type: !message in %function (line %line of %file).
id: %type: !message dalam %function (baris %line dari %file).
