Commerce Event Ticket (7.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (58 entries)

en: Body
de: Textkörper

en: Type
de: Typ

en: Subject
de: Betreff

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Yes
de: Ja

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Number
de: Zahl

en: Settings
de: Einstellungen

en: Save
de: Speichern

en: View
de: Ansicht

en: Length
de: Länge

en: Event
de: Ereignis

en: Total
de: Gesamt

en: User
de: Benutzer

en: Node
de: Beitrag

en: Access denied
de: Zugriff verweigert

en: To
de: An

en: Revision ID
de: Revisions-ID

en: Log message
de: Protokollnachricht

en: Customer
de: Kunde

en: next
de: nächste Seite

en: Order
de: Reihenfolge

en: Created date
de: Erstellungsdatum

en: Updated date
de: Aktualisierungszeitpunkt

en: Not used
de: Nicht verwendet

en: Validate
de: Überprüfen

en: seconds
de: Sekunden

en: Limit
de: Begrenzung

en: The mail's subject.
de: Betreff der E-Mail.

en: Date fields
de: Datumsfelder

en: Link type
de: Link-Typ

en: Product
de: Produkt

en: previous
de: vorheriges

en: Used
de: Verwendet

en: Node not found
de: Beitrag nicht gefunden

en: Order not found.
de: Die Bestellung konnte nicht gefunden werden.

en: Order statuses
de: Bestellstatus

en: PDF settings
de: PDF-Einstellungen

en: Order date
de: Bestelldatum

en: Numeric
de: Numerisch

en: Alphanumeric
de: Alphanumerisch

en: The log message entered when the revision was created.
de: Die eingegebene Protokollnachricht, als die Version erstellt wurde.

en: Primary key
de: Primärschlüssel

en: Line item
de: Position

en: Unused
de: Nicht verwendet

en: Sender name
de: Name des Absenders

en: Revision log message
de: Protokollnachricht der Revision

en: Site logo
de: Logo der Website

en: Unit price
de: Einzelpreis

en: Order number
de: Bestellnummer

en: Validity
de: Gültigkeit

en: Sender e-mail address
de: Absender-E-Mail-Adresse

en: Token type
de: Token-Typ

en: Validated
de: Validiert

en: Revision user
de: Revisionsbenutzer

en: Revision date
de: Revision Datum

en: Force download
de: Herunterladen erzwingen
