Commerce Event Ticket (7.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (48 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Status
fr: État

en: Subject
fr: Objet

en: Cancel
fr: Annuler

en: Yes
fr: Oui

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Number
fr: Nombre

en: Settings
fr: Paramètres

en: Save
fr: Enregistrer

en: View
fr: Voir

en: Length
fr: Longueur

en: Event
fr: Évènement

en: User
fr: Utilisateur

en: Node
fr: Nœud

en: Access denied
fr: Accès refusé

en: To
fr: À

en: Revision ID
fr: Identifiant (ID) de version

en: Log message
fr: Message de journal

en: Customer
fr: Client

en: next
fr: suivant

en: Order
fr: Ordre

en: Created date
fr: Date de création

en: Updated date
fr: Date de mise à jour

en: Validate
fr: Valider

en: seconds
fr: secondes

en: Limit
fr: Limite

en: The mail's subject.
fr: L'objet du courriel.

en: Link type
fr: Type de lien

en: Product
fr: Produit

en: previous
fr: précédent

en: Used
fr: Utilisé

en: Administrator
fr: Administrateur

en: Order not found.
fr: Commande non trouvée.

en: Order statuses
fr: Statuts des commandes

en: PDF settings
fr: Paramètres de PDF

en: Numeric
fr: Numérique

en: Alphanumeric
fr: Alphanumérique

en: The log message entered when the revision was created.
fr: Le message enregistré dans le journal à la création de la révision.

en: Line item
fr: Élément de commande

en: Sender name
fr: Nom de l'expéditeur

en: Revision log message
fr: Message du journal de version

en: Site logo
fr: Logo du site

en: Unit price
fr: Prix unitaire

en: Order number
fr: Numéro de commande

en: Sender e-mail address
fr: Adresse de courriel de l'expéditeur

en: Validated
fr: Validé

en: Revision user
fr: Version utilisateur
