Commerce Event Ticket (7.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (31 entries)

en: Body
id: Isi

en: Type
id: Jenis

en: Subject
id: Judul

en: Cancel
id: Batal

en: Yes
id: Ya

en: Edit
id: Sunting

en: Number
id: Angka

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Length
id: Panjang

en: Event
id: Acara

en: User
id: Pengguna

en: Access denied
id: Akses ditolak

en: To
id: Untuk

en: Revision ID
id: ID revisi

en: Log message
id: Pesan log

en: Customer
id: Pelanggan

en: next
id: selanjutnya

en: Order
id: Urutan

en: Created date
id: Tanggal pembuatan

en: Updated date
id: Tanggal pembaruan

en: Limit
id: Batas

en: Product
id: Produk

en: Numeric
id: Bersifat Angka

en: Sender name
id: Nama pengirim

en: Revision log message
id: Catatan revisi

en: Site logo
id: Logo situs

en: Unit price
id: Harga satuan

en: Order number
id: Nomor Order

en: Revision user
id: Revisi pengguna
