Commerce Event Ticket (7.x-1.0-beta2) - en to it translation catalogue (41 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Status
it: Stato

en: Type
it: Tipo

en: Subject
it: Oggetto

en: Cancel
it: Annulla

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Number
it: Numero

en: Settings
it: Impostazioni

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: Length
it: Lunghezza

en: Event
it: Evento

en: Total
it: Totale

en: User
it: Utente

en: Node
it: Nodo

en: Access denied
it: Accesso negato

en: To
it: A

en: Revision ID
it: ID revisione

en: Log message
it: Messaggio di log

en: Customer
it: Cliente

en: next
it: successivo

en: Order
it: Ordina

en: Created date
it: Data creazione

en: Updated date
it: Data modifica

en: seconds
it: secondi

en: Limit
it: Limite

en: The mail's subject.
it: L'oggetto dell'email.

en: Product
it: Prodotto

en: Administrator
it: Amministratore

en: Order statuses
it: Status ordine

en: Numeric
it: Numerico

en: The log message entered when the revision was created.
it: Il messaggio di log inserito quando la revisione è stata creata.

en: Line item
it: Riga d'ordine

en: Sender name
it: Nome del mittente

en: Revision log message
it: Messaggio di revisione per il log

en: Site logo
it: Logo del sito

en: Unit price
it: Prezzo unitario

en: Order number
it: Numero d'ordine

en: Revision user
it: Utente revisore
