Commerce Invoice (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Type
it: Tipo

en: Administration
it: Amministrazione

en: Date
it: Data

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Customer
it: Cliente

en: Invoice
it: Fattura

en: Owner
it: Proprietario

en: Store
it: Negozio

en: Order
it: Ordina

en: Created date
it: Data creazione

en: Administrator
it: Amministratore

en: Link this field to
it: Crea un link per il campo con destinazione

en: Order to update
it: Ordine da aggiornare

[ctx: a drupal commerce order]
en: Orders
it: Ordini

en: The owner's user ID.
it: L'identificativo del proprietario.

en: If Customer or Administrator are selected, this will override any other link you have set.
it: Se si sceglie amministratore o cliente, qualsiasi link precedentemente impostato non verrà considerato.

en: The customer view page
it: La vista per il cliente in modalità pagina

en: The administrator view page
it: La vista per l'amministratore in modalità pagina

en: Nothing, unless specified in <em>Rewrite results</em> below
it: Nulla, se non specificato qui sotto in <em>Riscrittura risultati</em>
