Commerce Kickstart (7.x-1.65) - en to ku translation catalogue (12 entries)

en: Home
ku: ماڵەوە

en: Username
ku: ناوی تێپەڕبوون

en: Article
ku: وتار

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Password
ku: وشەنهێنی

en: Image
ku: وێنە

en: The specified passwords do not match.
ku: وشەنهێنییەکان وەک یەک نین.

en: @drupal installation complete
ku: @drupal دامه‌زراندن کۆتای هات

en: Basic page
ku: پەڕەی سەرەتایی

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ku: جۆری <em>پەڕە سەرەتاییەکان</em> بەکاربهێنە بۆ ناوەڕۆکی نەگۆڕاوی وەک پەڕەی "دەربارەی ماڵپەڕ".

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ku: جۆری <em>وتارەکان</em> بەکاربهێنە بۆ ناوەڕۆکی گەرماوگەرمی وەک هەواڵەکان، وەشانی ڕۆژنامەگەری یان بڵاوکراوەی بڵاگ.
