Commerce Kickstart (7.x-2.0-alpha2) - en to el translation catalogue (90 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Status
el: Κατάσταση

en: Register
el: Εγγραφή

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Email address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Type
el: Τύπος

en: Description
el: Περιγραφή

en: Administration
el: Διαχείριση

en: Currency
el: Νόμισμα

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Content types
el: Τύποι περιεχομένου

en: Login
el: Είσοδος

en: Size
el: Μέγεθος

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Message
el: Μήνυμα

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Category
el: Κατηγορία

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Help
el: Βοήθεια

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Menu
el: Μενού

en: Advanced settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Active
el: Ενεργό

en: Add content
el: Προσθήκη περιεχομένου

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Message text
el: Κείμενο μηνύματος

en: Price
el: Tιμή

en: Amount
el: Ποσό

en: By
el: Από

en: Color
el: Χρώμα

en: Log in
el: Είσοδος

en: Blog
el: Ιστολόγιο

en: Jump to the first comment of this posting.
el: Μεταβείτε στο πρώτο σχόλιο αυτής της καταχώρησης.

en: Jump to the first new comment of this posting.
el: Μεταβείτε στο πρώτο νέο σχόλιο αυτής της καταχώρησης.

en: Add new comment
el: Προσθήκη νέου σχολίου

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Gender
el: Γένος

en: in
el: σε

en: Display name
el: Εμφάνιση ονόματος

en: Activity
el: Δραστηριότητα

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: Getting Started
el: Ξεκινώντας

en: Product
el: Προϊόν

en: Product types
el: Τύποι προϊόντος

en: Block body
el: Σώμα του μπλοκ

en: My account
el: Ο λογαριασμός μου

en: Account information
el: Πληροφορίες λογαριασμού

en: About
el: Περί

en: Payment methods
el: Τρόποι πληρωμής

en: User account
el: Λογαριασμός χρήστη

en: Order status
el: Κατάσταση παραγγελίας

en: Continue shopping
el: Συνεχίστε τις αγορές

en: Store settings
el: Ρυθμίσεις καταστήματος

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: First sidebar
el: Πρώτη πλευρική ζώνη

en: Main menu
el: Κύριο μενού

en: Configure site
el: Ρυθμίστε τον ιστότοπο

en: @drupal installation complete
el: Η εγκατάσταση του @drupal ολοκληρώθηκε

en: sort ascending
el: αύξουσα ταξινόμηση

en: sort descending
el: φθίνουσα ταξινόμηση

en: Add content type
el: Προσθήκη τύπου περιεχομένου

en: Page top
el: Κορυφή σελίδας

en: Page bottom
el: Βάση σελίδας

en: Hello <strong>@username</strong>
el: Γεια σας <strong>@username</strong>

en: Secondary menu
el: Δευτερεύον μενού

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
el: Εξετάστε τα παραπάνω μηνύματα πριν επισκεφτείτε <a href="@url">το νέο σας ιστοτόπο</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
el: <a href="@url">Επισκεφτείτε το νέο σας ιστοτόπο</a>.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
el: Το <em>Κύριο</em> μενού χρησιμοποιείται σε πολλές ιστοσελίδες για να δείχνει τις κεντρικές ενότητες της ιστοσελίδας, συχνά σε ένα μενού πλοήγησης στην κορυφή.

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
el: Δεν έχετε δημιουργήσει ακόμη τύπους ύλης. Πηγαίνετε στη <a href="@create-content">Σελίδα δημιουργίας τύπων ύλης</a> για να προσθέσετε ένα νέο τύπο ύλης.

en: Manage content types, including default status, front page promotion, comment settings, etc.
el: Διαχείριση τύπων ύλης, συμπεριλαμβανομένων των προεπιλεγμένων, προβιβασμό ύλης στην αρχική σελίδα, ρυθμίσεις σχολίων, κλπ.

en: Basic page
el: Βασική σελίδα

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
el: Χρησιμοποιήστε τις <em>βασικές σελίδες</em> για το στατικό σας περιεχόμενο, όπως μια σελίδα 'Σχετικά'.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
el: Εισάγετε μία λίστα λέξεων, χωρισμένες με κόμματα, που περιγράφουν το περιεχόμενό σας.

en: A simple one-column, tableless, fluid width administration theme.
el: Ένα απλό, μίας στήλης, χωρίς πίνακες, μεταβλητού μεγέθους θέμα διαχείρισης.

en: Terms of use
el: Όροι χρήσης

en: Site logo
el: Λογότυπο ιστοτόπου

en: Close overlay
el: Κλείσιμο της υπέρθεσης

en: Default store currency
el: Εξ' ορισμού νόμισμα καταστήματος

en: The default store currency will be used as the default for all price fields.
el: Το εξ' ορισμού νόμισμα του καταστήματος θα  χρησιμοποιηθεί ως το εξ' ορισμού για όλα τα πεδία τιμών.

en: Upload an image to go with this article.
el: Αποστολή μιας εικόνας που θα συνοδεύει το άρθρο.

en: Administrative toolbar
el: Γραμμή εργαλείων διαχείρισης
