Commerce Kickstart (7.x-2.0-rc1) - en to bs translation catalogue (50 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Content
bs: Sadržaj

en: Username
bs: Korisničko ime

en: Type
bs: Tip

en: Actions
bs: Akcije

en: Description
bs: Opis

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Tags
bs: Tagovi

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Content types
bs: Tipovi sadržaja

en: Categories
bs: Kategorije

en: Size
bs: Veličina

en: Search
bs: Pretraga

en: Password
bs: Lozinka

en: Country
bs: Zemlja

en: Image
bs: Slika

en: Category
bs: Kategorija

en: Settings
bs: Postavke

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Help
bs: Pomoć

en: Catalog
bs: Katalog

en: History
bs: Istorija

en: Menu
bs: Meni

en: Contact
bs: Kontakt

en: Comment
bs: Komentar

en: Vocabulary
bs: Riječnik

en: Color
bs: Boja

en: Log in
bs: Prijavi se

en: Jump to the first comment of this posting.
bs: Skoči na prvi komentar ove diskusije.

en: Jump to the first new comment of this posting.
bs: Skoči na prvi novi komentar ove diskusije.

en: Add new comment
bs: Dodaj novi komentar

en: Not installed
bs: Nije instalirano

en: Log out
bs: Odjavi se

en: The specified passwords do not match.
bs: Unesene lozinke se ne podudaraju.

en: Products
bs: Proizvodi

en: Apply
bs: Primjeni

en: My account
bs: Moj profil

en: Primary tabs
bs: Primarni tabovi

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
bs: Izaberi iz kojeg riječnika će se izrazi prkazivati.

en: Show hierarchy in dropdown
bs: Prikaži hijerarhiju u dropdownu

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
bs: Izabran je pogrešan riječnik. Molimo, promijenite ga u postavkama.

en: Select terms from vocabulary @voc
bs: Izaberi izraze iz riječnika @voc

en: Select terms
bs: Izaberi izraze

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
bs[0]: Ne mogu da nadjem izraz: @terms
bs[1]: Ne mogu da nadjem izraze: @terms
bs[2]: Ne mogu da nadjem izraze: @terms

en: Installed %module module.
bs: Modul %module instaliran.

en: Add content type
bs: Dodaj tip sadržaja
