Commerce Kickstart (7.x-2.11) - en to ur translation catalogue (37 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Slideshow
ur: سلائڈ شو

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Images
ur: تصاویر

en: Register
ur: شمولیت اختیار کریں

en: Content
ur: متن

en: Username
ur: اسم صارف

en: Email address
ur: برقی ڈاک کا پتہ

en: Actions
ur: کارروائیاں

en: Description
ur: وضاحت

en: Currency
ur: کرنسی

en: Tags
ur: ٹیگز

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Content types
ur: مواد کی اقسام

en: Categories
ur: زمرہ جات

en: Size
ur: حجم

en: Search
ur: تلاش

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: Country
ur: ملک

en: Link
ur: ربط

en: Image
ur: تصویر

en: Category
ur: زمرہ

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Help
ur: مدد

en: Menu
ur: مینیو

en: read more
ur: مزید پڑھیں

en: Contact
ur: رابطہ

en: Comment
ur: تبصرہ

en: Color
ur: رنگ

en: The specified passwords do not match.
ur: معین کردہ کلمہ ھائے شناخت آپس میں نہیں ملتے۔

en: @drupal installation complete
ur: @drupal کی تنصیب کا عمل مکمل ہوا

en: Installed %module module.
ur: نصب شدہ %module ماڈیول

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
ur: <a href="@url">اپنی نئی سائٹ کا دورہ کریں</a>
