Commerce Kickstart (7.x-2.13) - en to da translation catalogue (114 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Images
da: Billeder

en: Register
da: Opret konto

en: Content
da: Indhold

en: Username
da: Brugernavn

en: Email address
da: E-mail-adresse

en: Actions
da: Handlinger

en: Description
da: Beskrivelse

en: Currency
da: Valuta

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Content types
da: Indholdstyper

en: Categories
da: Kategorier

en: Size
da: Størrelse

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Password
da: Adgangskode

en: Country
da: Land

en: Image
da: Billede

en: Category
da: Kategori

en: Settings
da: Indstillinger

en: Save
da: Gem

en: Help
da: Hjælp

en: Catalog
da: Katalog

en: Advanced settings
da: Avancerede indstillinger

en: read more
da: læs mere

en: Contact
da: Kontakt

en: Add content
da: Tilføj indhold

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Footer
da: Sidefod

en: Welcome
da: Velkommen

en: Comment
da: Kommentar

en: Price
da: Pris

en: By
da: Af

en: Color
da: Farve

en: Log in
da: Log ind

en: Jump to the first comment of this posting.
da: Gå til den første kommentar til indlægget.

en: Jump to the first new comment of this posting.
da: Gå til den første nye kommentar til indlægget.

en: Checkout
da: Til kassen

en: Close
da: Luk

en: Gender
da: Køn

en: Create account
da: Opret konto

en: Log out
da: Log ud

en: Taxes
da: Afgifter

en: The specified passwords do not match.
da: De angivne adgangskoder er forskellige.

en: Promotions
da: Promoveringer

en: Shipping
da: Forsendelse

en: Product
da: Produkt

en: Products
da: Produkter

en: Product settings
da: Produktindstillinger

en: Orders
da: Ordrer

en: My account
da: Min konto

en: Headline
da: Overskrift

en: Account information
da: Konto

en: About
da: Om

en: Import content
da: Importér indhold

en: Create a new account
da: Opret en ny konto

en: Payment methods
da: Betalingsmetoder

en: User account
da: Brugerkonto

en: Store settings
da: Butiksindstillinger

en: Page Top
da: Sidetop

en: Page Bottom
da: Sidebund

en: First sidebar
da: Første sidepanel

en: Site settings
da: Sidens indstillinger

en: Localization
da: Lokalisering

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: @drupal installation complete
da: @drupal-installation fuldført

en: Installed %module module.
da: Modulet %module installeret.

en: Blog Post
da: Blogindlæg

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Sidebar First
da: Første sidebar

en: Hello <strong>@username</strong>
da: Hej <strong>@username</strong>

en: User menu
da: Brugermenu

en: Secondary menu
da: Sekundær menu

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
da: Gennemse meddelelserne ovenfor, før du besøger <a href="@url">dit nye site</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
da: <a href="@url">Besøg dit nye site</a>.

en: Determine the language from the URL (Path prefix or domain).
da: Fastslå sproget ud fra URLen (stipræfiks eller domæne).

en: All of your projects are up to date.
da: Alle dine projekter er ajourført.

en: Basic page
da: Simpel side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
da: Brug <em>simple sider</em> til dit statiske indhold, som f.eks. en "om os"-side.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
da: Indtast en kommasepareret list af ord som beskriver dit indhold.

en: Terms of use
da: Betingelser

en: Default store currency
da: Standardvaluta

en: Add a product
da: Tilføj et produkt.

en: Upload an image to go with this article.
da: Upload et billede til denne artikel.

en: Administrative toolbar
da: Administrativ værktøjsllinje

en: Sidebar Second
da: Anden sidebar

en: Capacity
da: Kapacitet

en: Pricing rules
da: Prisregler

en: Replace spaces with dashes
da: Erstat mellemrum med bindestreger

en: Forgot your password?
da: Glemt din adgangskode?

en: Create an account
da: Opret en konto

en: Get a new password
da: Få en ny adgangskode

en: Log in with your account
da: Login på din konto

en: Connect with us
da: Vores netværk

en: Enter Quantity
da: Indtast antal

en: Account overview
da: Kontooversigt

en: No default shipping profile
da: Ingen standard forsendelsesadresse

en: Primary shipping address
da: Primær forsendelsesadresse

en: Manage shipping address
da: Rediger forsendelsesadresse

en: No default billing profile
da: Ingen standard betalingsadresse

en: Primary billing address
da: Primær betalingsadresse

en: Manage billing address
da: Rediger betalingsadresse

en: Update email/password
da: Opdatér e-mail/adgangskode

en: I don't have an account
da: Jeg har ingen konto

en: Request a new password
da: Send en ny adgangskode

en: Change my username and password.
da: Skift mit brugernavn og adgangskode.

en: Manage products.
da: Administrér produkter.

en: Manage Orders.
da: Administrér ordrer.

en: Manage content.
da: Administrér indhold.

en: read less
da: læs mindre
