Commerce Kickstart (7.x-2.17) - en to nn translation catalogue (45 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Images
nn: Bilete

en: Content
nn: Innhald

en: Actions
nn: Handlingar

en: Description
nn: Beskriving

en: Content types
nn: Innhaldstyper

en: Categories
nn: Kategoriar

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: Link
nn: Lenke

en: Image
nn: Bilete

en: Category
nn: Kategori

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Save
nn: Lagre

en: Help
nn: Hjelp

en: Catalog
nn: Katalog

en: Advanced settings
nn: Avanserte innstillingar

en: read more
nn: les meir

en: Contact
nn: Kontakt

en: Add content
nn: Legg til innhald

en: Footer
nn: Botntekst

en: Comment
nn: Kommentar

en: Price
nn: Pris

en: Color
nn: Farge

en: Log in
nn: Logg inn

en: Jump to the first comment of this posting.
nn: Gå til fyrste kommentaren til dette innlegget.

en: Jump to the first new comment of this posting.
nn: Gå til den fyrste nye kommentaren til dette innlegget.

en: Close
nn: Lukk

en: Log out
nn: Logg ut

en: Product
nn: Vare

en: Products
nn: Varer

en: My account
nn: Min brukarkonto

en: Account information
nn: Kontoinformasjon

en: User account
nn: Brukarkonto

en: First sidebar
nn: Fyrste sidestolpe

en: Main menu
nn: Hovudmeny

en: Installed %module module.
nn: Installera %module modulen.

en: Page top
nn: Sidetopp

en: Page bottom
nn: Sideslutt

en: Hello <strong>@username</strong>
nn: Hei <strong>@username</strong>

en: User menu
nn: Brukarmeny

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
nn: Skriv inn ee liste med ord skild med komma for å beskrive innhaldet ditt.

en: Upload an image to go with this article.
nn: Last opp eit bilete for å legge saman med artikkelen.
