Commerce Kickstart (7.x-2.38) - en to fi translation catalogue (338 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Slideshow
fi: Diaesitys

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Images
fi: Kuvat

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Content
fi: Sisältö

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Description
fi: Kuvaus

en: Currency
fi: Valuutta

en: Tags
fi: Tagit

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Content types
fi: Sisältötyypit

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Login
fi: Kirjaudu

en: Size
fi: Koko

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Password
fi: Salasana

en: Country
fi: Maa

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Category
fi: Kategoria

en: Settings
fi: Asetukset

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: Catalog
fi: Tuoteluettelo

en: Menu
fi: Valikko

en: Advanced settings
fi: Edistyneet asetukset

en: read more
fi: lue lisää

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: Add content
fi: Lisää sisältöä

en: Breadcrumb
fi: Murupolku

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Welcome
fi: Tervetuloa

en: Comment
fi: Kommentti

en: Price
fi: Hinta

en: Getting started
fi: Aloitus

en: Color
fi: Väri

en: Log in
fi: Kirjaudu sisään

en: Jump to the first comment of this posting.
fi: Hyppää tämän kirjoituksen ensimmäiseen kommenttiin.

en: Jump to the first new comment of this posting.
fi: Hyppää tämän kirjoituksen ensimmäiseen uuteen kommenttiin.

en: Checkout
fi: Kassalle

en: Close
fi: Sulje

en: Gender
fi: Sukupuoli

en: Create account
fi: Luo käyttäjätili

en: Log out
fi: Kirjaudu ulos

en: Taxes
fi: Verot

en: The specified passwords do not match.
fi: Salasanat eivät vastaa toisiaan.

en: Promotions
fi: Promootiot

en: Shipping
fi: Toimitus

en: Product
fi: Tuote

en: Products
fi: Tuotteet

en: Product settings
fi: Tuoteasetukset

en: Orders
fi: Tilaukset

en: Collection
fi: Kokoelma

en: Brand
fi: Brändi

en: My account
fi: Oma käyttäjätilini

en: Headline
fi: Otsikko

en: Account information
fi: Käyttäjätilin tiedot

en: About
fi: Tietoja

en: Import content
fi: Tuo sisältöä

en: Create a new account
fi: Luo uusi käyttäjätili

en: Payment methods
fi: Maksutavat

en: User account
fi: Käyttäjätili

en: Product variations
fi: Tuotevariaatiot

en: Store settings
fi: Kaupan asetukset

en: Tagline
fi: Iskulause

en: Page Top
fi: Sivun yläreuna

en: Page Bottom
fi: Sivun alareuna

en: First sidebar
fi: Ensimmäinen sivupalkki

en: Site settings
fi: Sivuston asetukset

en: Preface First
fi: Esipuhe (ensimmäinen)

en: Postscript First
fi: Jälkikirjoitus (ensimmäinen)

en: Localization
fi: Lokalisointi

en: Main menu
fi: Päävalikko

en: @drupal installation complete
fi: @drupal-asennus on valmis

en: Installed %module module.
fi: Asennettiin %module moduuli.

en: Configure store
fi: Muokkaa kauppaa

en: Shoes
fi: Kengät

en: Blog Post
fi: Blogikirjoitus

en: Page top
fi: Sivun yläreunaan

en: Page bottom
fi: Sivun alareuna

en: Sidebar First
fi: Ensimmäinen sivupalkki

en: Hello <strong>@username</strong>
fi: Hei <strong>@username</strong>

en: Manage content
fi: Hallitse sisältöä

en: Secondary menu
fi: Toissijainen valikko

en: Manage comments
fi: Hallitse kommentteja

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
fi: Tarkista yllä näkyvät viestit ennen kuin siirryt <a href="@url">uudelle sivustollesi</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
fi: <a href="@url">Käy uudella sivustollasi</a>.

en: Determine the language from the URL (Path prefix or domain).
fi: Määrittele kieli verkko-osoitteen perusteella (Polun etuliite tai domain).

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fi: Käytä <em>perussivuja</em> staattiseen sisältöösi kuten esimerkiksi "Tietoa meistä" sivu.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
fi: Syötä pilkuilla eroteltu lista sanoista jotka kuvaavat sisältöäsi.

en: Functionality
fi: Toiminnallisuus

en: Terms of use
fi: Käyttöehdot

en: Default store currency
fi: Kaupan oletusvaluutta

en: Add a product
fi: Lisää tuote

en: Branding
fi: Brändäys

en: Upload an image to go with this article.
fi: Lataa artikkeliin liittyvä kuva.

en: Administrative toolbar
fi: Ylläpitovalikko

en: Secondary navigation
fi: Toissijainen navigaatio

en: Sidebar Second
fi: Toinen sivupalkki

en: Header First
fi: Ylätunniste (ensimmäinen)

en: Header Second
fi: Ylätunniste (toinen)

en: Preface Second
fi: Esipuhe (toinen)

en: Preface Third
fi: Esipuhe (kolmas)

en: Postscript Second
fi: Jälkikirjoitus (toinen)

en: Postscript Third
fi: Jälkikirjoitus (kolmas)

en: Footer First
fi: Alatunniste (ensimmäinen)

en: Footer Second
fi: Alatunniste (toinen)

en: User Bar First
fi: Käyttäjän palkki (ensimmäinen)

en: User Bar Second
fi: Käyttäjän palkki (toinen)

en: Capacity
fi: Kapasiteetti

en: Sign in
fi: Kirjaudu sisään

en: Pricing rules
fi: Hinnoittelusäännöt

en: Product list
fi: Tuotelista

en: Replace spaces with dashes
fi: Korvaa välilyönnit väliviivoilla

en: By !username on !datetime
fi: Kirjoittaja: !username - !datetime

en: Product display
fi: Tuotenäkymä

en: Install with Drupal Commerce pre-configured for use.
fi: Asenna Drupal Commerce valmiiksi asetettuna.

en: Forgot your password?
fi: Unohditko salasanasi?

en: Create an account
fi: Luo käyttäjätili

en: Footer Third
fi: Alatunniste Kolmas

en: Get a new password
fi: Hanki uusi salasana

en: Add categories
fi: Lisää kategorioita

en: No sample tax rate.
fi: Ei esimerkkiveroa.

en: US - Sales taxes displayed in checkout
fi: US - myyntivero näytetään kassalla

en: European - Inclusive tax rates (VAT)
fi: Eurooppalainen - Vero sisältyy hintoihin (ALV)

en: Tax Rate
fi: Vero

en: Tax rate examples
fi: Esimerkkiverot

en: Example tax rates will be created in this style.
fi: Esimerkkiverot luodaan tällä tyylillä.

en: Create and Finish
fi: Luo ja päätä

en: Find all the help you need to start using your store.
fi: Löydä kaikki apu kauppasi avaamisesta varten.

en: Provides in-distribution help for Commerce Kickstart.
fi: Tarjoaa järjestelmän sisäisen avun Commerce Kickstartille.

en: Show help
fi: Näytä apu

en: Injects inline help into various parts of Commerce Kickstart.
fi: Sisällyttää neuvoja Commerce Kickstartin useisiin osiin.

en: Visual & Layout
fi: Ulkoasu & asettelu

en: Administer the appearance and layout of your store.
fi: Hallitse kauppasi ulkoasu ja asettelua.

en: Administer the site configuration.
fi: Hallinnoi sivuston asetuksia.

en: Manage tagging, categorization, and classification of your products.
fi: Hallitse tuotteidesi tageja, kategorioita ja luokittelua.

en: Commerce Kickstart Menus
fi: Commerce Kickstart valikot

en: Import bags cases from CSV file.
fi: Tuo laukkuja/laatikoita CSV-tiedostosta.

en: Import drinks from CSV file.
fi: Tuo juomia CSV-tiedostosta.

en: Import hats from CSV file.
fi: Tup hattuja CSV tiedostosta.

en: Import tops from CSV file.
fi: Tuo toppeja CSV tiedostosta.

en: Import shoes from CSV file.
fi: Tuo kenkiä CSV-tiedostosta.

en: Import storage from CSV file.
fi: Tuo varastosaldot CSV-tiedostosta.

en: Import product nodes.
fi: Tuo tuotesisältöä.

en: Option: Pass any additional field that should be added in the term. Array should be "field_name|value".
fi: Vaihtoehdot: Vie mikä tahansa kenttä joka pitäisi lisätä termiin. Jono tulisi olla "kentän_nimi|arvo".

en: Provides Kickstart-specific cart and order customizations.
fi: Tarjoaa Kickstart-kohtaisen ostoskorin ja tilausten kustomoinnin.

en: todo.
fi: tehtävää.

en: Log in with your account
fi: Kirjaudu sisään tunnuksillasi

en: Social features for Commerce kickstart.
fi: Sosiaaliset toiminnot Commerce Kickstartille.

en: Use <em>blog post</em> to write regular content.
fi: Käytä <em>blogiartikkeleita</em> kirjoittaaksesi tavallista sisältöä.

en: Provides the blog_post content type and related functionality.
fi: Tarjoaa Blog_post sisältötyypin ja siihen liittyvän toiminnallisuuden.

en: Footer navigation
fi: Alatunnisteen navigaatio

en: About us
fi: Tietoa meistä

en: Company info
fi: Yrityksen tiedot

en: Our security policy
fi: Tietoturvapolitiikkamme

en: Press links
fi: Lehdistölinkit

en: Security & privacy
fi: Tietoturva ja yksityisyys

en: Service & support
fi: Palvelu & tuki

en: Service agreements
fi: Palveluhyväksynnät

en: Shipping & returns
fi: Postitus ja palautukset

en: Shipping fees
fi: Postitushinnat

en: 0 <span>comment</span>
fi: 0 <span>kommenttia</span>

en: Be the first to add a comment
fi: Ole ensimmäinen kommentoija

en: 1 <span>comment</span> | @count <span>comments</span>
fi[0]: 1 <span>kommentti</span>
fi[1]: @count <span>kommenttia</span>

en: Shipping discount
fi: Postituksen alennukset

en: Promotional banner
fi: Mainosbanneri

en: Connect with us
fi: Ota meihin yhteyttä

en: Link this content to a URL. It can either be relative to your site (for example : <em>all-products</em>) or an absolute path.
fi: Linkitä sisältä verkko-osoitteeseen. Se voi olla joko suhteessa sivustoosi kuten: <em>kaikki-tuotteet</em> tai kiinteä polku.

en: Short description of the content that you promote.
fi: Lyhyt kuvaus sisällöstä jota esittelet.

en: This field will be displayed as a pager description under the slideshow.
fi: Kenttä esitetään sivustuksen kuvauksena diaesityksen alla.

en: This field will be displayed as a pager title under the slideshow.
fi: Tämä kenttä esitetään sivutuksen otsikkona diaesityksen alapuolella.

en: Use <em>ad push</em> to promote content on the homepage.
fi: Käytä <em>ad pushia</em> nostaaksesi sisältöä sivustosi etusivulle.

en: Title field is for administrative purpose only and will not be displayed on the site.
fi: Kenttä on ainoastaan tarkoitettu ainoastaan yläpitotarkoitukseen eikä sitä näytetä sivustolla.

en: Use <em>slideshow</em> to promote content that will be displayed on the homepage.
fi: Käytä <em>diaesitystä</em> nostaaksesi sisältöä etusivulle.

en: Title field is for administrative purpose only and will not be displayed on the site, use Headline instead.
fi: Kenttä on tarkoitettu ainoastaan ylläpidollisiin tarpeisiin eikä sitä näytetä sivustolla. Käytä sen sijaan Headline kenttää.

en: Hexadecimal color code
fi: Värikoodi heksadesimaalina

en: Bags & Cases
fi: Laukut & kotelot

en: A <em>Bags & Cases</em> is a content type which contain product variations.
fi: <em>Laukut & Kotelot</em> on sisältötyyppi joka sisältää tuotemuunnoksia.

en: Drinks
fi: Juomat

en: A <em>Drinks</em> is a content type which contain product variations.
fi: <em>Juomat</em> on sisältötyyppi joka sisältää tuotemuunnoksia.

en: Hats
fi: Hatut

en: A <em>Hats</em> is a content type which contain product variations.
fi: <em>Hatut</em> on sisältötyyppi joka sisältää tuotemuunnoksia.

en: A <em>Shoes</em> is a content type which contain product variations.
fi: <em>Kengät</em> on sisältötyyppi joka sisältää tuotemuunnoksia.

en: Storage Devices
fi: Tallennuslaitteet

en: A <em>Storage Devices</em> is a content type which contain product variations.
fi: <em>Tallennuslaitteet</em> on sisältötyyppi joka sisältää tuotemuunnoksia.

en: Tops
fi: Topit

en: A <em>Tops</em> is a content type which contain product variations.
fi: <em>Topit</em> on sisältötyyppi joka sisältää tuotemuunnoksia.

en: Provides the taxonomy vocabularies, product types, product display types, and related functionality.
fi: Tarjoaa luokittelusanastot, tuotetyypit, tuotteiden esitystavat ja  niihin liittyvän toiminnallisuuden.

en: Node: Product list
fi: Sisältö: Tuotelista

en: Product in cart
fi: Tuote ostoskorissa

en: Enter Quantity
fi: Syötä määrä

en: Shoe size
fi: Kengän koko

en: Hat size
fi: Hatun koko

en: Top size
fi: Topin koko

en: Bag size
fi: Laukun koko

en: Account overview
fi: Käyttäjätilin yleiskatsaus

en: No default shipping profile
fi: Oletus-laskutusprofiilia ei ole asetettuna

en: Primary shipping address
fi: Ensisijainen toimitusosoite

en: Manage shipping address
fi: Muuta toimitusosoitetta

en: No default billing profile
fi: Oletus-laskutusprofiilia ei ole asetettuna

en: Primary billing address
fi: Ensisijainen laskutusosoite

en: Manage billing address
fi: Muuta laskutusosoitetta

en: Update email/password
fi: Vaihda sähköposti/salasana

en: Recent orders
fi: Viimeisimmät tilaukset

en: Provides user related functionality.
fi: Tarjoaa käyttäjiin liittyvää toiminnallisuutta.

en: Show as expanded in the toolbar
fi: Näytä laajennettuna työkaluvalikossa

en: Break column in the toolbar
fi: Katkaise sarake työkaluvalikossa

en: Extension of Toolbar to support dropdown megamenus.
fi: Työkalupalkin laajennus joka tulee megamenuja.

en: Footer2 First
fi: Alatunniste2 Ensimmäinen

en: Footer2 Second
fi: Alatunniste 2 Toinen

en: Setting up menus.
fi: Valikoiden luonti.

en: Importing content.
fi: Sisällön tuonti.

en: Setting up users.
fi: Käyttäjien asetusten päivittäminen.

en: Setting up taxes.
fi: Verojen asettaminen.

en: Import pages nodes.
fi: Tuo sivusisältöä.

en: Import ad-push nodes.
fi: Tuo ad-push sisältöä.

en: Import blog-post nodes.
fi: Tuo blogi-kirjoituksia.

en: Import slideshow nodes.
fi: Tuo slideshow sisältöä.

en: Import collections terms.
fi: Tuo kokoelmatermejä.

en: I don't have an account
fi: Minulla ei ole käyttäjätunnuksia

en: Request a new password
fi: Tilaa uusi salasana

en: Back to login
fi: Takaisin kirjautumiseen

en: Install additional functionality
fi: Asenna lisätoiminnallisuuksia

en: Flushed caches.
fi: Tyhjennettiin välimuistit.

en: Installing demo store
fi: Asennetaan esittelykauppaa

en: Installing additional functionality
fi: Asennetaan lisätoiminnallisuuksia

en: Install demo store
fi: Asenna esittelykauppa

en: Your first steps in Commerce Kickstart.
fi: Ensiaskeleesi Commerece Kickstartissa.

en: Reset your Demo Site
fi: Palauta esittelykauppasi oletusarvoihin

en: Option: Pass term weight. Value should be "weight".
fi: Vaihtoehto: Lähetä termin paino. Arvon tulisi olla "paino".

en: Reset the site
fi: Palauta sivusto oletusasetuksille

en: Like us on Facebook
fi: Tykkää meistä Facebookissa

en: Follow Us on Twitter
fi: Seuraa meitä Twitterissä

en: What We Like on Pinterest
fi: Mistä pidämme Pinterestissä

en: <span><em>Free</em> shipping</span> on orders over
fi: <span><em>Ilmainen</em> postitus</span> tilauksissa yli

en: SAVE 25%
fi: SÄÄSTÄ 25%

en: Purchases made between June 5 - 12 will be discounted
fi: Kesäkuun 5.  - 12. päivänä tehdyt tilaukset ovat alennuksessa

en: Offer Details
fi: Muut yksityiskohdat

en: Product category
fi: Tuotekategoria

en: Import products.
fi: Tuo tuotteita.

en: Installed the default theme.
fi: asennettiin oletusteema.

en: Configured localization.
fi: Asetettu paikallisuus.

en: Let's Get Started!
fi: Aloitetaan!

en: + 1 <span>new</span> | + @count <span>new</span>
fi[0]: + 1 <span>uusi</span>
fi[1]: + @count <span>uutta</span>

en: Provides Kickstart-specific comment customizations.
fi: Tarjoaa kustomointeja Kickstarttia varten.

en: Can't find what you are looking for? Search DrupalCommerce.org
fi: Etkä löydä etsimääsi? Etsi sivustolta DrupalCommerce.org

en: Product Management
fi: Tuotteiden hallinta

en: Create a Product
fi: Luo tuote

en: Manage Products
fi: Hallitse tuotteita

en: How to bulk update prices, enabled/disabled states and delete.
fi: Kuinka päivität useamman hinnan kerralla, muutat tuotteiden tilaa tai poistat useamman tuotteen kerralla.

en: Product Images
fi: Tuotekuvat

en: Display and configure images that show up with products.
fi: Näytä ja aseta kuvia jotka näytetään tuotteiden yhteydessä.

en: Order Management
fi: Tilausten hallinta

en: Edit an Order
fi: Muokkaa tilausta

en: How to change an order status and view the order history.
fi: Kuinka muutat tilauksen tilaa ja tarkastelet tilaushistoriaa.

en: Manage Orders
fi: Tarkastele tilauksia

en: How to bulk update statuses and delete orders.
fi: Kuinka muutat montaa tilaa ja poistat useamman tilauksen kerralla.

en: Store Settings
fi: Kaupan asetukset

en: Manage products.
fi: Hallinnoi tuotteita.

en: Products actions.
fi: Tuotetoiminnot.

en: Products settings.
fi: Tuoteasetukset.

en: Manage Orders.
fi: Hallinnoi tilauksia.

en: Orders actions.
fi: Tilaustoiminnot.

en: Manage content.
fi: Hallinnoi sisältöä.

en: Content actions.
fi: Sisältötoiminnot.

en: Content settings.
fi: SIsältöasetukset.

en: Manage content types for your store.
fi: Hallinnoi kauppasi sisältötyyppejä.

en: Advanced store settings
fi: Kaupan lisäasetukset

en: Advanced store settings.
fi: Kaupan lisäasetukset.

en: Administer the product settings.
fi: Hallinnoi tuoteasetuksia.

en: Administer promotions.
fi: Hallinnoi tuotenostoja.

en: Manage products
fi: Hallinnoi tuotteita

en: Manage orders
fi: Hallinnoi tilauksia

en: Add an order
fi: Lisää tilaus

en: The "Connect with us" menu.
fi: "Ota meihin yhteyttä" valikko.

en: Default store country
fi: Kaupan oletusmaa

en: Services specific to the selected country will be installed if they exist.
fi: Tiettyyn maahan liittyvät palvelut asennetaan jos sellaisia on saatavilla.

en: Provides blocks and menus.
fi: Tarjoaa lohkot ja valikot.

en: How to create a product, add variations, and update attributes
fi: Kuinka luot tuotteen, tuotemuunnelman ja päivität niiden muuttujia.

en: Product Page or Variation
fi: Tuotesivu tai muunnelma

en: The differences between product pages and variations
fi: Tuotesivujen ja tuotemuunnelmien ero

en: Prices, Payments & Taxes
fi: Hinnat, maksutavat ja verot

en: Coupons / Discounts
fi: Kupongit / Alennukset

en: How to make coupons and discounts the easy way.
fi: Kuinka luot helposti kuponkeja ja alennuksia.

en: Payment Methods
fi: Maksutavat

en: How to download and setup various payment methods.
fi: Kuinka asetat erilaisia maksutapoja.

en: How to setup and understand taxes on your store.
fi: Kuinka asetat ja ymmärrät kauppasi veroja.

en: How to setup your own flat rate shipping methods.
fi: Kuinka asetat kiinteähintaisia postitustapoja.

en: Customize the checkout process as much as you want.
fi: Kustomoi ostoprosessia haluamallasi tavalla.

en: Customer Profiles
fi: Käyttäjäprofiilit

en: How to customize the information you collect from customers.
fi: Kuinka kustomoit käyttäjistä keräämääsi tietoa.

en: Demo Store Features
fi: Esittelukaupan ominaisuudet

en: Create slides for your store’s homepage rotator.
fi: Luo sivuja kauppasi etusivun diaesityksiin.

en: Create ads for your store’s homepage footer.
fi: Luo mainoksia kauppasi alatunnisteeseen.

en: How to setup or tweak a catalog like the Demo Store.
fi: Kuinka asetat ja muokkaat samankaltaista tuoteluetteloa kuin Esittelykaupassa.

en: Setup and manage sophisticated email notifications.
fi: Aseta erilaisia sähköpostihuomautuksia.

en: Social Logins
fi: Sosiaalinen kirjautuminen

en: Setup social logins for your customers.
fi: Aseta sosiaalinen kirjautuminen käyttäjillesi.

en: Site reports
fi: Sivuston raportit

en: Provides merchandising functionality.
fi: Tarjoaa kauppiastoiminnot.

en: Provides the faceted search page and supporting plugins, sorts, and other functionality.
fi: Tarjoaa hakutoiminnot ja siihen liittyvät lajittelut sekä muun toiminnallisuuden.

en: Provides product-related views and other UI elements.
fi: Tarjoaa tuotenäkymät ja muut sisältöelementit.

en: Provides a Kickstart-specific administration menu.
fi: Tarjoaa Kicstartin ylläpitovalikon.

en: Provides Kickstart-specific Migrate handlers and base migrations.
fi: Tarjoaa Kickstartin migraatiotyökalut ja perus-migraatiot.

en: Provides the slideshow node type and related functionality.
fi: Tarjoaa diaesitys-sisältötyypin ja siihen liittyvää toiminnallisuuta.

en: Variation types
fi: Tuotteiden muunnelmatyypit

en: Manage products variation types for your store.
fi: Hallinnoi kauppasi tuoteiden muunnelmien tyyppejä.

en: read less
fi: lue vähemmän

en: Provides Kickstart-specific taxonomy customizations..
fi: Tarjoaa Commerce Kicstartin käyttämiä sanastojen muunnoksia.

en: Hello, @user
fi: Tervehdys @user

en: Warning: you are going to wipe all content from this site!
fi: Varoitus: olet poistamaisillasi sivuston kaiken sisällön!

en: Wipe all content from this site
fi: Poista sivuston kaikki sisältö

en: Proudly built by
fi: Toteuttanut

en: All Products
fi: Kaikki tuotteet

en: A subtheme of Shiny customized for Commerce Kickstart.
fi: Aliteema Shiny teemasta, kustomoitu Commerce Kickstartille.

en: While we have a rather long, boring Privacy Policy just like any other technology company, here is a short summary of some key items we feel are important:
fi: Vaikka meillä on pitkä ja tylsä käyttöehdot kuten millä tahansa teknologiayrityksellä, tässä on lyhyt kooste tärkeimmistä kohdista:

en: Commerce Kickstart makes use of !dfp;
fi: Commerce Kickstart hyödyntää !dfp:tä;

en: We use DFP to show you content relevant to Drupal Commerce at various points and places in Commerce Kickstart, including during installation;
fi: Käytämme DFP:tä näyttämään sinulle Drupal Commerceen liittyvää sisältöä eri kohdissa Commerce Kicstarttia, mukaanlukien asennuksessa;

en: DFP is a third-party technology. It uses audience management tags which collect and use certain data;
fi: DFP on kolmannen osapuolen teknologia. Se käyttää yleisönhallinta-tageja jotka keräävät ja käyttävät erinäistä tietoa;

en: Commerce Guys does not collect any personally identifiable information;
fi: Commerce Guys ei kerää mitään henkilöitävissä olevaa tietoa;

en: If at any time after installation you do not want us to utilize DFP through Commerce Kickstart, you can easily opt out of it;
fi: Mikäli et halua käyttää DFP:tä Commerce Kickstartin kautta, voit perua tämän milloin vain;

en: That is it for the main points. The full !policy can be viewed on our website.  Thank you again for choosing Commerce Kickstart!
fi: Tässä keskeisimmät kohdat. !policy kokonaisuudessaan on luettavissa verkkosivustollamme. Kiitos taas että valitsit Commerce Kickstartin!

en: I agree to the Privacy Policy and User Agreement
fi: Hyväksyn käyttöehdot ja yksityisyyden säännöt

en: For Commerce Kickstart DFP to work, you must accept the Privacy Policy and User Agreement.
fi: Jotta Commerce Kickstart DFP toimisi, sinun on ensin hyväksyttävä käyttöehdot sekä loppukäyttäjän ehdot.

en: End User License Agreement Accepted
fi: Loppukäyttäjän ehdot hyväksytty

en: Acceptance Required
fi: Hyväksyntä vaaditaan

en: You can not display DFP content until the <a href="@url">End User License Agreement</a> has been accepted
fi: Et voi näyttää DFP sisältöä ennenkuin olet hyväksynyt <a hreF="@url ">Loppukäyttäjän ehdot</a>

en: Enable or disable the DFP media.
fi: Ota käyttöön tai poista käytöstä DFP media.

en: The Commerce Kickstart DFP module requires you to accept the !eula before displaying content.
fi: Commerce Kickstart DFP moduuli vaatii että sinun on hyväksyttävä !eula ennen sivuston käyttöä.

en: Provides in-distribution content for Commerce Kickstart.
fi: Luo esittelysisältöä Commerce Kickstarttiin.
