Commerce Kickstart (7.x-2.50) - en to he translation catalogue (113 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Slideshow
he: מצגת שקופיות

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Images
he: תמונות

en: Register
he: הרשמה

en: Content
he: תוכן

en: Username
he: שם משתמש

en: Email address
he: כתובת דוא"ל

en: Actions
he: פעולות

en: Description
he: תיאור

en: Tags
he: תגיות

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Content types
he: סוגי תוכן

en: Categories
he: קטגוריות

en: Login
he: כניסה

en: Size
he: גודל

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Password
he: סיסמה

en: Country
he: מדינה

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Category
he: קטגוריה

en: Settings
he: הגדרות

en: Save
he: שמירה

en: Help
he: עזרה

en: Catalog
he: קטלוג

en: Menu
he: תפריט

en: Advanced settings
he: הגדרות מתקדמות

en: read more
he: להמשך

en: Contact
he: יצירת קשר

en: Add content
he: יצירת תוכן

en: Breadcrumb
he: שביל ניווט

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Welcome
he: ברוך הבא

en: Comment
he: תגובה

en: Price
he: מחיר

en: By
he: מאת

en: Color
he: צבע

en: Log in
he: כניסה

en: Jump to the first comment of this posting.
he: עבור לתגובה הראשונה לפרסום זה.

en: Jump to the first new comment of this posting.
he: עבור לתגובה הראשונה בפרסום זה.

en: Checkout
he: לרכישה

en: Close
he: סגירה

en: Log out
he: יציאה

en: The specified passwords do not match.
he: הסיסמאות שהזנת אינן תואמות.

en: Shipping
he: משלוח

en: Product
he: מוצר

en: Products
he: מוצרים

en: Product settings
he: הגדרות מוצר

en: Orders
he: הזמנות

en: My account
he: החשבון שלי

en: Account information
he: פרטי חשבון

en: About
he: אודות

en: Payment methods
he: צורות תשלום

en: User account
he: חשבון משתמש

en: Store settings
he: תצורת חנות

en: First sidebar
he: עמודת צד ראשונה

en: Site settings
he: הגדרות אתר

en: Localization
he: לוקליזציה

en: Main menu
he: תפריט ראשי

en: @drupal installation complete
he: התקנת @drupal הושלמה

en: Installed %module module.
he: הותקן המודול %module.

en: Page top
he: ראש הדף

en: Page bottom
he: תחתית הדף

en: Hello <strong>@username</strong>
he: שלום <strong>@username</strong>

en: Manage content
he: ניהול תוכן

en: Secondary menu
he: תפריט משני

en: Manage comments
he: ניהול הערות

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
he: קרא את ההודעות לעיל לפני שאתה מבקר <a href="@url">באתר החדש שלך</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
he: <a href="@url">בקר באתר החדש שלך</a>.

en: Determine the language from the URL (Path prefix or domain).
he: השפה נקבעת לפי הURL (קידומת הנתיב או דומיין).

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
he: הכנס רשימת מילים מופרדות בפסיקים המתארות את התוכן שלך.

en: Add a product
he: הוסף מוצר

en: Branding
he: מיתוג

en: Upload an image to go with this article.
he: העלאת תמונה שתצורף למאמר זה

en: Administrative toolbar
he: סרגל כלים לניהול

en: Sign in
he: כניסה

en: Product display
he: תצוגת מוצר

en: Forgot your password?
he: שכחת את הסיסמא?

en: Get a new password
he: החלפת סיסמה

en: Visual & Layout
he: סידור ומראה האתר

en: Shipping & returns
he: משלוח והחזרות

en: Shipping fees
he: דמי משלוח

en: Connect with us
he: צרו איתנו קשר

en: Ad Push
he: תוכן מקודם

en: Product in cart
he: המוצר בעגלת הקניות

en: Enter Quantity
he: הזן כמות

en: No default shipping profile
he: אין פרופיל משלוח של ברירת מחדל

en: Primary shipping address
he: כתובת משלוח ראשית

en: Manage shipping address
he: ניהול כתובת המשלוח

en: No default billing profile
he: אין פרופיל לשליחת חשבונית של ברירת מחדל

en: Primary billing address
he: כתובת חיוב העיקרית

en: Manage billing address
he: ניהול כתובת חיוב

en: Update email/password
he: עדכון דוא"ל/סיסמא

en: Recent orders
he: הזמנות אחרונות

en: <span><em>Free</em> shipping</span> on orders over
he: <span><em>משלוח</em> חינם</span> על הזמנות מעל

en: Manage products.
he: ניהול מוצרים.

en: Manage Orders.
he: ניהול הזמנות.

en: Manage content.
he: ניהול תוכן.

en: Manage content types for your store.
he: ניהול סוגי תוכן עבור החנות שלך.

en: Manage products
he: ניהול מוצרים

en: Manage orders
he: ניהול הזמנות

en: Add an order
he: הוספת הזמנה

en: Site reports
he: דיווחי אתר

en: Variation types
he: סוגי וריאציות

en: Manage products variation types for your store.
he: ניהול סוגי וריאציות של מוצר עבור החנות שלך.

en: Hello, @user
he: שלום, @user

en: Proudly built by
he: נבנה על ידי
