Commerce Kickstart (7.x-2.61) - en to cs translation catalogue (93 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Images
cs: Obrázky

en: Register
cs: Registrovat

en: Content
cs: Obsah

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Email address
cs: E-mail

en: Actions
cs: Akce

en: Description
cs: Popis

en: Article
cs: Článek

en: Currency
cs: Měna

en: Tags
cs: Štítky

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Content types
cs: Typy obsahu

en: Categories
cs: Kategorie

en: Login
cs: Přihlásit se

en: Size
cs: Velikost

en: Search
cs: Hledat

en: Password
cs: Heslo

en: Country
cs: Země

en: Link
cs: Odkaz

en: Image
cs: Obrázek

en: Category
cs: Kategorie

en: Settings
cs: Nastavení

en: Help
cs: Nápověda

en: Catalog
cs: Katalog

en: Advanced settings
cs: Pokročilá nastavení

en: read more
cs: číst dál

en: Contact
cs: Kontakt

en: Add content
cs: Přidat obsah

en: Breadcrumb
cs: Drobečková navigace

en: Footer
cs: Patička

en: Comment
cs: Komentář

en: Price
cs: Cena

en: By
cs: Od

en: Color
cs: Barvy

en: Log in
cs: Přihlásit se

en: Jump to the first comment of this posting.
cs: Skočit na první komentář tohoto příspěvku.

en: Jump to the first new comment of this posting.
cs: Skočit na první nový komentář tohoto příspěvku.

en: Checkout
cs: Objednat

en: Close
cs: Zavřít

en: Create account
cs: Vytvořit účet

en: Log out
cs: Odhlásit

en: Taxes
cs: Daně

en: The specified passwords do not match.
cs: Hesla se neshodují.

en: Shipping
cs: Přeprava

en: Product
cs: Produkt

en: Products
cs: Produkty

en: Product settings
cs: Nastavení produktů

en: Orders
cs: Objednávky

en: My account
cs: Můj účet

en: Account information
cs: Informace o účtu

en: About
cs: Popis

en: Payment methods
cs: Způsoby platby

en: User account
cs: Uživatelský účet

en: Product variations
cs: Varianty produktu

en: Add product
cs: Přidat produkt

en: View orders
cs: Zobrazit objednávky

en: View products
cs: Zobrazit produkt

en: Store administration
cs: Administrace obchodu

en: Store settings
cs: Nastavení obchodu

en: First sidebar
cs: První postranní panel

en: Site settings
cs: Nastavení webu

en: Main menu
cs: Hlavní menu

en: @drupal installation complete
cs: Instalace @drupal je kompletní

en: Installed %module module.
cs: Modul %module nainstalován.

en: Page bottom
cs: Dolní část stránky

en: Hello <strong>@username</strong>
cs: Ahoj <strong>@username</strong>

en: Secondary menu
cs: Sekundární menu

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
cs: Dříve než navštívíte <a href="@url">vaši novou stránku</a>, zkontrolujte výše uvedenou zprávu.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
cs: <a href="@url">Navštivte svou novou stránku</a>.

en: Determine the language from the URL (Path prefix or domain).
cs: Zjistit jazyk z URL (prefix cesty nebo doména).

en: Basic page
cs: Základní stránka

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
cs: Pro statický obsah typu "O nás" použijte <em>základní stránky</em>.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
cs: Použijte tagy pro seskupení článků podle podobných témat v katergoriích

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
cs: K popisu obsahu zadejte seznam slov oddělených čárkami.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
cs: <em>Články</em> lze použít pro stárnoucí obsah, jako jsou novinky, tiskové zprávy nebo blogy.

en: Default store currency
cs: Výchozí měna obchodu

en: Upload an image to go with this article.
cs: Nahrát obrázek k tomuto článku

en: Administrative toolbar
cs: Panel nástrojů pro správu

en: Replace spaces with dashes
cs: Nahradit mezery pomlčkami

en: Enter Quantity
cs: Zvolte množství

en: No default shipping profile
cs: Žádná výchozí doručovací adresa

en: Primary shipping address
cs: Hlavní doručovací adresa

en: Manage shipping address
cs: Spravovat doručovací adresy

en: No default billing profile
cs: Žádná výchozí fakturační adresa

en: Primary billing address
cs: Hlavní fakturační adresa

en: Manage billing address
cs: Spravovat fakturační adresy

en: Recent orders
cs: Poslední objednávky

en: Product category
cs: Kategorie produktů

en: Add an order
cs: Přidat objednávku
