Commerce Kickstart (7.x-2.71) - en to ne translation catalogue (37 entries)

en: Home
ne: गृह पृष्ठ

en: Slideshow
ne: स्लाइडप्रदर्शन

en: Title
ne: शीर्षक

en: Body
ne: मुख्य भाग

en: Images
ne: तस्विरहरु

en: Register
ne: दर्ता

en: Content
ne: विषयवस्तु

en: Email address
ne: ई-मेल ठेगाना

en: Actions
ne: कार्यहरू

en: Description
ne: विवरण

en: Tags
ne: ट्यागहरू

en: Content types
ne: विषयवस्तुको प्रकार

en: Categories
ne: कोटिहरु

en: Size
ne: आकार

en: Search
ne: खोज्नुहोस्

en: Reset
ne: रिसेट गर्नुहोस्

en: Link
ne: लिङ्क

en: Category
ne: वर्ग

en: Settings
ne: व्यवस्था

en: Help
ne: सहयोग

en: Menu
ne: मेनु

en: read more
ne: थप पढ्नुहोस्

en: Contact
ne: सम्पर्क

en: Add content
ne: विषयवस्तु थप्नुहोस्

en: Footer
ne: फुटर

en: Comment
ne: प्रतिक्रिया

en: Color
ne: रंग

en: Log in
ne: लग-ईन गर्नुहोस

en: Jump to the first comment of this posting.
ne: इस पोस्टिंग के सर्वप्रथम कमेन्ट पर जायें।

en: Log out
ne: लगआउट

en: My account
ne: मेरो खाता

en: User account
ne: प्रयोगकर्ताको खाता

en: Main menu
ne: मुख्य मेनु

en: Page top
ne: पृष्ठको माथि

en: Page bottom
ne: पृष्ठको तल

en: Hello <strong>@username</strong>
ne: हेल्लो <strong>@username</strong>

en: Administrative toolbar
ne: प्रशासनिक टुलबार
