Commerce License (7.x-1.4) - en to id translation catalogue (34 entries)

en: Type
id: Jenis

en: more
id: selengkapnya

en: On
id: Pada

en: Name
id: Nama

en: User
id: Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: days
id: hari

en: Active
id: Aktif

en: Page
id: Halaman

en: Off
id: Matikan

en: N/A
id: T/T

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: Owner
id: Pemilik

en: General
id: Umum

en: Example
id: Contoh

en: Role
id: Peran

en: Order
id: Urutan

en: Expires
id: Kadaluarsa

en: Duration
id: Durasi

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Full
id: Penuh

en: Pending
id: Tertunda

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Product
id: Produk

en: Product types
id: Jenis produk

en: Apply
id: Terapkan

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Limited
id: Terbatas

en: Asc
id: Urutan turun
