Commerce License (7.x-1.4) - en to ja translation catalogue (47 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Type
ja: タイプ

en: more
ja: 続き

en: On
ja: オン

en: Reset
ja: リセット

en: Name
ja: 名前

en: User
ja: ユーザー

en: Created
ja: 作成

en: hours
ja: 時間

en: days
ja: 日

en: Active
ja: アクティブ

en: Page
ja: ページ

en: Off
ja: オフ

en: Unlimited
ja: 無制限

en: Desc
ja: 降順

en: Owner
ja: 所有者

en: General
ja: 全般

en: Example
ja: 例

en: Role
ja: 役割

en: months
ja: 月

en: Order
ja: オーダー

en: Expires
ja: 期限切れ

en: Duration
ja: 期間

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Full
ja: すべて

en: Pending
ja: 処理待ち

en: seconds
ja: 秒

en: minutes
ja: 分

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Expired
ja: 期限切れ

en: Product
ja: 商品

en: Product types
ja: 商品タイプ

en: Apply
ja: 適用

en: years
ja: 年

en: weeks
ja: 週

en: Licenses
ja: ライセンス

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Offset
ja: オフセット

en: - Choose an operation -
ja: - 操作を選択 -

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Limited
ja: 制限

en: Asc
ja: 昇順

en: Line item types
ja: 品目タイプ

en: Master
ja: マスター
