Commerce-Marketplace (7.x-1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (63 entries)

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: List
ru: Список

en: Cancel
ru: Отмена

en: Action
ru: Действие

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Add
ru: Добавить

en: Notes
ru: Примечания

en: Configure
ru: Настроить

en: Created
ru: Создано

en: To
ru: Кому

en: From
ru: От

en: Roles
ru: Роли

en: Role name
ru: Название роли

en: Amount
ru: Сумма

en: Send
ru: Отправить

en: Owner
ru: Владелец

en: Store
ru: Магазин

en: Members
ru: Участники

en: Order
ru: Порядок

en: Add user
ru: Добавить пользователя

en: Pending
ru: В ожидании

en: The changes have been saved.
ru: Изменения сохранены.

en: Successful
ru: Успешно

en: The settings have not been saved because of the errors.
ru: Настройки не были сохранены из-за возникших ошибок.

en: Transaction status
ru: Статус операций

en: Permissions
ru: Права доступа

en: Transaction
ru: Перевод

en: Balance
ru: Баланс

en: Date created
ru: Дата создания

en: Failed
ru: Не удалось

en: Remove from store
ru: Убрать из магазина

en: User name
ru: Имя пользователя

en: Percentage
ru: Процент

en: Permission
ru: Право доступа

en: Order ID
ru: ID заказа

en: Locked
ru: Заблокировано

en: Account
ru: Учётная запись

en: Fee
ru: Пошлина

en: Transaction type
ru: Тип транзакции

en: Save permissions
ru: Сохранить права доступа

en: Sales
ru: Продажи

en: Flat rate
ru: Стандартная ставка

en: Owner ID
ru: ID владельца

en: Order @id
ru: Заказ @id

en: Edit role
ru: Редактирование роли

en: Date changed
ru: Дата изменения

en: Payment transaction
ru: Платежная транзакция

en: Failure
ru: Сбой

en: Do not show a widget
ru: Не показывать виджет

en: There are no entities matching "%value"
ru: Нет сущностей, совпадающих с "%value"

en: Many entities are called %value. Specify the one you want by appending the id in parentheses, like "@value (@id)"
ru: Несколько сущностей называется %value. Укажите то, что вы хотите с помощью круглых скобок. Например: "@value (@id)"

en: Multiple entities match this reference; "%multiple"
ru: Несколько сущностей совпадает с этой связью; "%multiple"

en: Stores
ru: Магазины

en: Commerce Store
ru: Магазин Commerce
