Commerce-Marketplace (7.x-1.0-beta4) - en to uk translation catalogue (69 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: List
uk: Список

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Action
uk: Дія

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Add
uk: Додати

en: View
uk: Перегляд

en: Notes
uk: Примітки

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Created
uk: Створено

en: To
uk: До

en: From
uk: Від

en: Roles
uk: Ролі

en: Role name
uk: Назва ролі

en: Amount
uk: Величина

en: Send
uk: Надіслати

en: Owner
uk: Власник

en: Store
uk: Магазин

en: Members
uk: Учасники

en: Order
uk: Послідовність

en: Add user
uk: Додати користувача

en: Pending
uk: Очікування

en: The changes have been saved.
uk: Зміни були успішно збережені.

en: Successful
uk: Прийняте

en: The settings have not been saved because of the errors.
uk: Налаштування не були збережені, оскільки виникли помилки.

en: Transaction status
uk: Статус операцій

en: Permissions
uk: Повноваження

en: Transaction
uk: Транзакція

en: Balance
uk: Баланс

en: Date created
uk: Дата створення

en: Failed
uk: Невдало

en: Remove from store
uk: Забрати з магазину

en: User name
uk: Ім’я користувача

en: Percentage
uk: Відсотки

en: Permission
uk: Повноваження

en: Order ID
uk: ID замовлення

en: Go!
uk: Вперед!

en: Locked
uk: Заблоковано

en: Account
uk: Обліковий запис

en: Fee
uk: Винагорода

en: Transaction type
uk: Тип транзакції

en: Save permissions
uk: Зберегти повноваження

en: Sales
uk: Продажі

en: model
uk: модель

en: Flat rate
uk: Стандартна ставка

en: Owner ID
uk: ID власника

en: Order @id
uk: Замовлення @id

en: Edit role
uk: Редагувати роль

en: Date changed
uk: Дата зміни

en: Payment transaction
uk: Трансакція оплати

en: Failure
uk: Помилка

en: You must enter a name two or more characters long.
uk: Необхідно ввести назву довжиною понад один символ.

en: Express delivery
uk: Експрес-доставка

en: Do not show a widget
uk: Не показувати віджет

en: Transaction amount
uk: Сума транзакції

en: There are no entities matching "%value"
uk: Відсутні сутності, що відповідають "%value"

en: Many entities are called %value. Specify the one you want by appending the id in parentheses, like "@value (@id)"
uk: Через %value викликається декілька сутностей. Оберіть необхідну з них додавши її ідентифікатор в дужках, в такому вигляді "@value (@id)"

en: Multiple entities match this reference; "%multiple"
uk: Цьому посилання відповідає декілька сутностей; "%multiple"

en: Stores
uk: Магазини

en: Commerce Store
uk: Магазин Commerce
