Commerce-Marketplace (7.x-1.0-beta3) - en to it translation catalogue (56 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Action
it: Azione

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Add
it: Aggiungi

en: View
it: Visualizza

en: Notes
it: Note

en: Configure
it: Configura

en: Created
it: Creato

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Roles
it: Ruoli

en: Role name
it: Nome del ruolo

en: Amount
it: Importo

en: Send
it: Invia

en: Owner
it: Proprietario

en: Store
it: Negozio

en: Order
it: Ordina

en: Add user
it: Aggiungi un utente

en: Pending
it: In sospeso

en: The changes have been saved.
it: Le modifiche sono state salvate.

en: Successful
it: Riuscito

en: The settings have not been saved because of the errors.
it: Le impostazioni non sono state salvate a causa di alcuni errori rilevati.

en: Permissions
it: Permessi

en: Transaction
it: Transazione

en: Balance
it: Saldo

en: Date created
it: Data di creazione

en: Failed
it: Non riuscito

en: User name
it: Nome utente

en: Percentage
it: Percentuale

en: Permission
it: Permesso

en: Order ID
it: ID ordine

en: Locked
it: Bloccato

en: Account
it: Profilo

en: Fee
it: Corrispettivo

en: Save permissions
it: Salva i permessi

en: Sales
it: Vendite

en: Flat rate
it: Tariffa forfettaria

en: Owner ID
it: ID proprietario

en: Order @id
it: Ordine @id

en: Edit role
it: Modifica ruolo

en: Date changed
it: Data cambiata

en: Payment transaction
it: Transazione di pagamento

en: Failure
it: Fallito

en: You must enter a name two or more characters long.
it: Il nome deve essere lungo almeno due o più caratteri.

en: Do not show a widget
it: Non mostrare un widget
