Commerce Message (7.x-1.0-rc5) - en to de translation catalogue (14 entries)

en: Type
de: Typ

en: Save
de: Speichern

en: History
de: Verlauf

en: Message text
de: Text der Nachricht

en: Add new comment
de: Neuen Kommentar hinzufügen

en: Display name
de: Angezeigter Name

en: Site logo
de: Logo der Website

en: This is the text of all messages of this type.
de: Dies ist der Text aller Nachrichten dieses Typs.

en: Message saved.
de: Nachricht wurde gespeichert.

en: The name of this message type as displayed in logs.
de: Der Name dieses Nachrichtentypes, wie er in Protokollen erscheint.

en: Add new message
de: Neue Nachricht hinzufügen

en: Display a form to add a new message.
de: Zeige ein Formular zum Hinzufügen einer neuen Nachricht.

en: Valid types
de: Gültige Arten

en: The logo of the site.
de: Das Logo der Website
