Commerce Order Types (7.x-1.0-rc1) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: Edit
fr: Modifier

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Machine name
fr: Nom système

en: manage fields
fr: gérer les champs

en: manage display
fr: gérer l'affichage

en: Order creation help text
fr: Texte d'aide à la création de commande

en: Supply an optional help message to be displayed above the order add form.
fr: Fournit un message d'aide optionnel à afficher au-dessus du formulaire d'ajout de commande.

en: Order type name
fr: Nom du type de commande

en: Administer order types
fr: Administrer les types de commande

en: Add order type
fr: Ajouter un type de commande
