Commerce Order Types (7.x-1.0-rc1) - en to hu translation catalogue (29 entries)

en: delete
hu: törlés

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: manage fields
hu: mezők kezelése

en: manage display
hu: megjelenés beállítása

en: Order creation help text
hu: Súgó a megrendelés létrehozásához

en: Supply an optional help message to be displayed above the order add form.
hu: A megrendelés hozzáadása űrlap fölött megjelenő választható súgóüzenetet lehet megadni.

en: Order type name
hu: Rendeléstípus neve

en: Commerce (contrib)
hu: Commerce (kiegészítő modul)

en: Administer order types
hu: Rendeléstípusok adminisztrálása

en: Create new order types and configure fields for them.
hu: Új rendeléstípus hozzáadása és a mezők beállítása.

en: No custom order types available. <a href="@link">Add order type</a>.
hu: Nincs egyedi rendeléstípus. <a href="@link">Új rendeléstípus hozzáadása</a>.

en: Cannot delete the %name order type
hu: %name rendeléstípust nem lehet törölni

en: The order type %name has been deleted.
hu: %name rendeléstípus törlése megtörtént.

en: Save order type
hu: Rendeléstípus mentése

en: Order type saved.
hu: A rendeléstípus elmentve.

en: Deleted order type %name.
hu: %name rendeléstípus törlése megtörtént.

en: There is 1 order of this type. It cannot be deleted. | There are @count orders of this type. It cannot be deleted.
hu[0]: Ehhez a típushoz egy rendelés tartozik, ezért nem lehet törölni.
hu[1]: Ehhez a típushoz @count rendelés tartozik, ezért nem lehet törölni.

en: Order Types
hu: Rendeléstípusok

en: Manage and create order types
hu: Rendeléstípusok adminisztrálása

en: Add order type
hu: Rendeléstípus hozzáadása

en: Add additional commerce order types
hu: További rendeléstípusok hozzáadása

en: Provides extra order types for Drupal Commerce
hu: További rendeléstípusok biztosítása a <em>Drupal Commerce</em> modulhoz
