Commerce Order Types (7.x-1.0-rc1) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: manage fields
it: gestisci campi

en: manage display
it: gestisci la visualizzazione

en: Order creation help text
it: Suggerimenti per la creazione dell'ordine

en: Supply an optional help message to be displayed above the order add form.
it: Fornire un messaggio facoltativo di aiuto da mostrare sopra il form di inserimento ordine.

en: Order type name
it: Nome del tipo d'ordine
