Commerce Order Types (7.x-1.0-rc1) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: delete
pt: eliminar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: manage fields
pt: gerir campos

en: manage display
pt: gerir exibição

en: Order creation help text
pt: Texto de ajuda para criação de encomenda

en: Supply an optional help message to be displayed above the order add form.
pt: Forneça uma mensagem de ajuda opcional a ser exibida acima do formulário de adição de encomenda.

en: Order type name
pt: Nome do tipo de encomenda

en: Administer order types
pt: Administrar tipos de encomenda.

en: Add order type
pt: Adicionar novo tipo de encomenda
