Commerce PayPal (7.x-2.7) - en to uk translation catalogue (254 entries)

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Default currency
uk: Базова валюта

en: Password
uk: Пароль

en: Settings
uk: Налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Small
uk: Мале

en: Large
uk: Велике

en: Layout
uk: Макет

en: User
uk: Користувач

en: Horizontal
uk: Горизонтально

en: Client ID
uk: ID клієнта

en: Not found
uk: Не знайдено

en: Signature
uk: Підпис

en: Medium
uk: Середній

en: Egypt
uk: Єгипет

en: Namibia
uk: Намібія

en: Israel
uk: Ізраїль

en: New Zealand
uk: Нова Зеландія

en: Tonga
uk: Тонґа

en: Brazil
uk: Бразилія

en: Chile
uk: Чилі

en: Paraguay
uk: Парагвай

en: Jamaica
uk: Ямайка

en: Japan
uk: Японія

en: Poland
uk: Польща

en: Portugal
uk: Португалія

en: Singapore
uk: Сингапур

en: Turkey
uk: Туреччина

en: Color
uk: Колір

en: Germany
uk: Німеччина

en: Albania
uk: Албанія

en: Algeria
uk: Алжир

en: Andorra
uk: Андорра

en: Angola
uk: Ангола

en: Anguilla
uk: Ангілья

en: Antigua and Barbuda
uk: Антігуа і Барбуда

en: Argentina
uk: Аргентина

en: Armenia
uk: Вірменія

en: Aruba
uk: Аруба

en: Australia
uk: Австралія

en: Austria
uk: Австрія

en: Bahamas
uk: Багамські острови

en: Bahrain
uk: Бахрейн

en: Barbados
uk: Барбадос

en: Belarus
uk: Білорусь

en: Belgium
uk: Бельгія

en: Belize
uk: Беліз

en: Benin
uk: Бенін

en: Bermuda
uk: Бермудські острови

en: Bhutan
uk: Бутан

en: Bolivia
uk: Болівія

en: Bosnia and Herzegovina
uk: Боснія та Герцеговина

en: Botswana
uk: Ботсвана

en: Brunei
uk: Бруней

en: Bulgaria
uk: Болгарія

en: Burkina Faso
uk: Буркіна-Фасо

en: Burundi
uk: Бурунді

en: Cambodia
uk: Камбоджа

en: Cameroon
uk: Камерун

en: Canada
uk: Канада

en: Cape Verde
uk: Кабо-Верде

en: Cayman Islands
uk: Кайманові острови

en: Chad
uk: Чад

en: China
uk: Китай

en: Colombia
uk: Колумбія

en: Comoros
uk: Коморські острови

en: Cook Islands
uk: Острови Кука

en: Costa Rica
uk: Коста-Ріка

en: Cyprus
uk: Кіпр

en: Czech Republic
uk: Чеська республіка

en: Denmark
uk: Данія

en: Djibouti
uk: Джибуті

en: Dominica
uk: Домініка

en: Dominican Republic
uk: Домініканська республіка

en: Ecuador
uk: Еквадор

en: El Salvador
uk: Ель-Сальвадор

en: Eritrea
uk: Еритрея

en: Estonia
uk: Естонія

en: Ethiopia
uk: Ефіопія

en: Faroe Islands
uk: Фарерські острови

en: Finland
uk: Фінляндія

en: France
uk: Франція

en: French Guiana
uk: Французька Гвіана

en: French Polynesia
uk: Французька Полінезія

en: Gambia
uk: Гамбія

en: Georgia
uk: Грузія

en: Gibraltar
uk: Гібралтар

en: Greece
uk: Греція

en: Greenland
uk: Гренландія

en: Grenada
uk: Гренада

en: Guadeloupe
uk: Гваделупа

en: Guatemala
uk: Гватемала

en: Guinea
uk: Гвінея

en: Guyana
uk: Гайана

en: Honduras
uk: Гондурас

en: Hungary
uk: Угорщина

en: Iceland
uk: Ісландія

en: India
uk: Індія

en: Indonesia
uk: Індонезія

en: Ireland
uk: Ірландія

en: Italy
uk: Італія

en: Jordan
uk: Йорданія

en: Kazakhstan
uk: Казахстан

en: Kenya
uk: Кенія

en: Kiribati
uk: Кірібаті

en: Kuwait
uk: Кувейт

en: Kyrgyzstan
uk: Киргизстан

en: Laos
uk: Лаос

en: Latvia
uk: Латвія

en: Lesotho
uk: Лесото

en: Liechtenstein
uk: Ліхтенштейн

en: Lithuania
uk: Литва

en: Luxembourg
uk: Люксембург

en: Madagascar
uk: Мадагаскар

en: Malawi
uk: Малаві

en: Malaysia
uk: Малайзія

en: Maldives
uk: Мальдіви

en: Mali
uk: Малі

en: Malta
uk: Мальта

en: Marshall Islands
uk: Маршаллові острови

en: Martinique
uk: Мартиніка

en: Mauritania
uk: Мавританія

en: Mauritius
uk: Маврикій

en: Mayotte
uk: Майотта

en: Mexico
uk: Мексика

en: Micronesia
uk: Мікронезія

en: Moldova
uk: Молдова

en: Monaco
uk: Монако

en: Mongolia
uk: Монголія

en: Montserrat
uk: Монтсеррат

en: Morocco
uk: Марокко

en: Mozambique
uk: Мозамбік

en: Nauru
uk: Науру

en: Nepal
uk: Непал

en: Netherlands
uk: Нідерланди

en: Netherlands Antilles
uk: Нідерландські Антильські острови

en: New Caledonia
uk: Нова Каледонія

en: Nicaragua
uk: Нікарагуа

en: Niger
uk: Нігер

en: Nigeria
uk: Нігерія

en: Niue
uk: Ніуе

en: Norfolk Island
uk: Острів Норфолк

en: Norway
uk: Норвегія

en: Oman
uk: Оман

en: Palau
uk: Палау

en: Panama
uk: Панама

en: Papua New Guinea
uk: Папуа Нова Гвінея

en: Peru
uk: Перу

en: Philippines
uk: Філіппіни

en: Pitcairn Islands
uk: Острови Піткерн

en: Qatar
uk: Катар

en: Reunion
uk: Реюньйон

en: Romania
uk: Румунія

en: Russia
uk: Московія

en: Rwanda
uk: Руанда

en: Samoa
uk: Самоа

en: San Marino
uk: Сан-Марино

en: Saudi Arabia
uk: Саудівська Аравія

en: Senegal
uk: Сенегал

en: Seychelles
uk: Сейшели

en: Sierra Leone
uk: Сьєрра-Леоне

en: Slovakia
uk: Словаччина

en: Slovenia
uk: Словенія

en: Solomon Islands
uk: Соломонові острови

en: Somalia
uk: Сомалі

en: South Africa
uk: Південна Африка

en: Spain
uk: Іспанія

en: Sri Lanka
uk: Шрі-Ланка

en: St. Helena
uk: Острів Св. Олени

en: St. Lucia
uk: Сент-Люсія

en: Suriname
uk: Сурінам

en: Swaziland
uk: Свазіленд

en: Sweden
uk: Швеція

en: Switzerland
uk: Швейцарія

en: Taiwan
uk: Тайвань

en: Tajikistan
uk: Таджикістан

en: Tanzania
uk: Танзанія

en: Thailand
uk: Таїланд

en: Togo
uk: Того

en: Trinidad and Tobago
uk: Тринідад і Тобаго

en: Tunisia
uk: Туніс

en: Turkmenistan
uk: Туркменістан

en: Turks and Caicos Islands
uk: Острови Теркс і Кайкос

en: Tuvalu
uk: Тувалу

en: Uganda
uk: Уганда

en: Ukraine
uk: Україна

en: United Arab Emirates
uk: Об'єднані Арабські Емірати

en: United Kingdom
uk: Великобританія

en: United States
uk: США

en: Uruguay
uk: Уругвай

en: Vanuatu
uk: Вануату

en: Venezuela
uk: Венесуела

en: Virgin Islands (British)
uk: Віргінські острова (Британські)

en: Yemen
uk: Ємен

en: Zambia
uk: Замбія

en: Zimbabwe
uk: Зімбабве

en: Product count
uk: Кількість товарів

en: Reference
uk: Посилання

en: Customize
uk: Налаштувати

en: Match
uk: Збігається

en: Refund
uk: Повернення

en: Fiji
uk: Фіджі

en: Falkland Islands
uk: Фольклендські острови

en: Hong Kong
uk: Гонконг

en: South Korea
uk: Південна Корея

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
uk: Острови Шпіцберген і Ян-Маєн

en: Vietnam
uk: В'єтнам

en: Croatia
uk: Хорватія

en: Macedonia
uk: Македонія

en: Wallis and Futuna Islands
uk: Острови Волліс та Футуна

en: Silver
uk: Срібло

en: Blue
uk: Синій

en: Unavailable
uk: Недоступно

en: Transaction type
uk: Тип транзакції

en: Not checked
uk: Не перевірено

en: No response
uk: Немає відповіді

en: Capture
uk: Захопити

en: Credit card
uk: Кредитна картка

en: cURL error: @error
uk: Помилка cURL: @error

en: Authorization and capture
uk: Уповноваження і списання

en: Authorization only
uk: Тільки уповноваження

en: Prior authorization capture
uk: Списання з попереднім уповноваженням

en: Void
uk: Порожньо

en: API username
uk: Ім'я користувача API

en: API password
uk: Пароль API

en: PayPal server
uk: Сервер PayPal

en: Payment action
uk: Операція платежу

en: Address matched; postal code did not
uk: Адреса збігається; поштовий індекс - ні

en: Address and postal code matched
uk: Адреса і поштовий індекс збігається

en: Postal code matched; address did not
uk: Поштовий індекс збігається; адреса - ні

en: Service not supported
uk: Сервіс не підтримується

en: An unknown error occurred.
uk: Виникла невідома помилка.

en: Matched
uk: Збігається

en: No match
uk: Немає збігів

en: Service not available
uk: Сервіс недоступний

en: Unkown error
uk: Невідома помилка

en: Not processed
uk: Не оброблено

en: eCheck has not yet cleared.
uk: Взаємозалік для eCheck ще не виконаний.

en: Montenegro
uk: Чорногорія

en: Saint Pierre and Miquelon
uk: Сен-П'єр і Мікелон

en: Serbia
uk: Сербія

en: Partner
uk: Партнер

en: Shape
uk: Форма

en: Includes:
uk: Містить:

en: Secret
uk: Таємний

en: Order @number
uk: Замовлення @number

en: Payment failed at the payment server. Please review your information and try again.
uk: Невдалий платіж на сервері оплати. Будь ласка, перевірте інформацію і спробуйте ще раз.

en: Authorize
uk: Авторизувати

en: Please wait while you are redirected to the payment server. If nothing happens within 10 seconds, please click on the button below.
uk: Будь ласка зачекайте переспрямування на сервер платіжної системи. Якщо цього не відбудеться впродовж 10 секунд, натисніть нижче розташовану кнопку.

en: The payment has completed.
uk: Оплата завершена.

en: The payment is pending because it was made by an eCheck that has not yet cleared.
uk: Платіж в очікуванні оскільки він був виконаний через eCheck, за яким ще не проведений взаємозалік.

en: Russian (for Lithuania, Latvia, and Ukraine only)
uk: Російська (лише для Латвії, Литви та України)

en: São Tomé and Príncipe
uk: Сан-Томе і Принсіпі
