Commerce Point of Sale (POS) (7.x-2.0-beta10) - en to ja translation catalogue (69 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: delete
ja: 削除

en: Register
ja: 登録

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Transaction ID
ja: トランザクションID

en: Item
ja: 項目

en: Transactions
ja: トランザクション

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Quantity
ja: 数量

en: Purchased
ja: 購入

en: view
ja: ビュー

en: all
ja: すべて

en: Search
ja: 検索

en: None
ja: なし

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: - None -
ja: - なし -

en: Settings
ja: 設定

en: Save
ja: 保存

en: Time
ja: 時間

en: Add
ja: 追加

en: remove
ja: 除去

en: Total
ja: 合計

en: Status:
ja: 状態:

en: Unknown
ja: 不明

en: Continue
ja: 継続

en: Email
ja: メール

en: Options
ja: オプション

en: All
ja: すべて

en: Location
ja: 場所

en: configure
ja: 設定

en: Price
ja: 価格

en: Customer
ja: 顧客

en: Amount
ja: 量

en: Address
ja: 住所

en: Payment
ja: 決済

en: here
ja: こちら

en: order
ja: 注文

en: Anonymous
ja: 匿名

en: Override
ja: 上書き

en: Close
ja: 閉じる

en: Save settings
ja: 設定の保存

en: Location name
ja: 場所の名前

en: Labels
ja: ラベル

en: Created date
ja: 作成日時

en: Change
ja: 変更

en: Hour
ja: 時

en: Minute
ja: 分

en: Log out
ja: ログアウト

en: Discount
ja: 割引

en: Date created
ja: 作成日時

en: Refund
ja: 払い戻し

en: Credit
ja: 現金

en: Return
ja: 戻る

en: Canceled
ja: キャンセル

en: Print
ja: 印刷

en: Finish
ja: 終了

en: Reports
ja: レポート

en: Reload
ja: 再読込

en: approved
ja: 承認済

en: Void
ja: 無効

en: Customer:
ja: 顧客:

en: Default image
ja: デフォルト画像

en: click here
ja: ここをクリック

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: Line item
ja: 品目

en: Date changed
ja: 更新日付
