Commerce Point of Sale (POS) (7.x-2.0-beta8) - en to id translation catalogue (45 entries)

en: Title
id: Judul

en: Register
id: Daftar

en: Submit
id: Kirim

en: Transaction ID
id: ID Transaksi

en: Item
id: Barang

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Quantity
id: Kuantitas

en: Purchased
id: Terbeli

en: all
id: semua

en: None
id: Tiada

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: Time
id: Waktu

en: Add
id: Tambah

en: remove
id: buang

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Continue
id: Lanjutkan

en: All
id: Semua

en: Location
id: Lokasi

en: Price
id: Harga

en: Customer
id: Pelanggan

en: Amount
id: Jumlah

en: Address
id: Alamat

en: Payment
id: Pembayaran

en: Anonymous
id: Anonim

en: Save settings
id: Simpan pengaturan

en: Location name
id: Nama lokasi

en: Created date
id: Tanggal pembuatan

en: Change
id: ubah

en: Hour
id: Jam

en: Minute
id: Menit

en: Log out
id: Keluar

en: Discount
id: Diskon

en: Date created
id: Tanggal dibuat

en: Canceled
id: Dibatalkan

en: Print
id: Cetak

en: Finish
id: Selesai

en: Field settings
id: Pengaturan data

en: Reports
id: Laporan

en: Default image
id: Gambar bawaan

en: Order total
id: Total Order

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: Date changed
id: Tanggal diubah
