Commerce Point of Sale (POS) (7.x-2.0-beta8) - en to it translation catalogue (60 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Register
it: Registrati

en: Submit
it: Invia

en: Transaction ID
it: ID transazione

en: Item
it: Elemento

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Quantity
it: Quantità

en: Purchased
it: Acquistato

en: all
it: tutto

en: None
it: Nessuno

en: Settings
it: Impostazioni

en: Save
it: Salva

en: Time
it: Data e ora

en: Add
it: Aggiungi

en: remove
it: rimuovi

en: add
it: aggiungi

en: Total
it: Totale

en: Status:
it: Stato:

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Continue
it: Continua

en: Email
it: E-mail

en: All
it: Tutti

en: Location
it: Posizione

en: Sale
it: Vendita

en: Price
it: Prezzo

en: Customer
it: Cliente

en: Amount
it: Importo

en: Address
it: Indirizzo

en: Payment
it: Pagamento

en: SKU
it: Codice

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Save settings
it: Salva le impostazioni

en: Location name
it: Nome della posizione

en: Labels
it: Etichette

en: Created date
it: Data creazione

en: Change
it: Cambia

en: Hour
it: Ora

en: Minute
it: Minuto

en: Log out
it: Esci

en: Discount
it: Sconto

en: Date created
it: Data di creazione

en: Refund
it: Rimborso

en: Canceled
it: Annullati

en: Date:
it: Data:

en: Print
it: Stampa

en: Finish
it: Termina

en: Field settings
it: Impostazioni campo

en: Default format
it: Formato predefinito

en: Reports
it: Resoconti

en: approved
it: approvato

en: Void
it: Vuoto

en: Customer:
it: Cliente:

en: Default image
it: Immagine predefinita

en: Order total
it: Totale dell'ordine

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: Date changed
it: Data cambiata

en: Commerce Order
it: Ordine Commerce

en: Order discount
it: Sconto sull'ordine
