Commerce Point of Sale (POS) (7.x-2.0-rc1) - en to fa translation catalogue (75 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Register
fa: ثبت‌نام

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Transaction ID
fa: شناسه تراکنش

en: Item
fa: آیتم

en: Transactions
fa: تراکنش‌ها

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Quantity
fa: تعداد

en: Purchased
fa: فروخته شد

en: view
fa: مشاهده

en: all
fa: همه

en: Search
fa: جستجو

en: None
fa: هیچ

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Save
fa: ذخیره

en: Time
fa: زمان

en: Add
fa: افزودن

en: remove
fa: حذف

en: add
fa: افزودن

en: Last month
fa: ماه گذشته

en: Total
fa: مجموع

en: Status:
fa: وضعیت:

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Continue
fa: ادامه

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: All
fa: همه

en: Location
fa: مکان

en: configure
fa: پیکربندی

en: Sale
fa: حراجی

en: Start Date
fa: تاریخ شروع

en: Price
fa: قیمت

en: End Date
fa: تاریخ پایان

en: Customer
fa: مشتری

en: Amount
fa: مقدار

en: Address
fa: نشانی

en: Payment
fa: پرداخت

en: here
fa: اینجا

en: SKU
fa: مدل

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Override
fa: بازنویسی

en: Phone Number
fa: شماره تلفن

en: Close
fa: بستن

en: Save settings
fa: ذخیره تنظیمات

en: Labels
fa: برچسب‌ها

en: Created date
fa: تاریخ ایجاد

en: Change
fa: تغییر

en: Today
fa: امروز

en: Hour
fa: ساعت

en: Minute
fa: دقیقه

en: Log out
fa: خروج

en: Discount
fa: تخفیف

en: Date created
fa: تاریخ ایجاد

en: Refund
fa: استرداد

en: Credit
fa: اعتبار

en: Canceled
fa: لغو شد

en: Print
fa: چاپ

en: Finish
fa: پایان

en: Reports
fa: گزارش‌ها

en: Customer:
fa: مشتری:

en: Last week
fa: هفته گذشته

en: Default image
fa: تصویر پیش‌فرض

en: Order total
fa: کل سفارش

en: Discounts
fa: تخفیف‌ها

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: Line item
fa: آیتم سطر

en: Header text
fa: متن سربرگ

en: Date changed
fa: تاریخ تغییر

en: Order Total
fa: کل سفارش
