Commerce Point of Sale (POS) (7.x-2.0-rc1) - en to pt translation catalogue (83 entries)

en: Title
pt: Título

en: delete
pt: eliminar

en: Register
pt: Inscrever-se

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Transaction ID
pt: ID da transacção

en: Transactions
pt: Transacções

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Description
pt: Descrição

en: Quantity
pt: Quantidade

en: Purchased
pt: Comprado

en: view
pt: ver

en: all
pt: todos

en: Search
pt: Pesquisar

en: None
pt: Nenhum

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Settings
pt: Definições

en: Save
pt: Guardar

en: Time
pt: Hora

en: Add
pt: Adicionar

en: remove
pt: remover

en: add
pt: adicionar

en: Last month
pt: No mês passado

en: Status:
pt: Estado:

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Continue
pt: Continuar

en: Options
pt: Opções

en: All
pt: Todos

en: Location
pt: Localização

en: configure
pt: configurar

en: Sale
pt: Venda

en: Start Date
pt: Data de Início

en: Price
pt: Preço

en: End Date
pt: Data de Fim

en: Customer
pt: Cliente

en: Amount
pt: Quantia

en: Address
pt: Morada

en: Payment
pt: Pagamento

en: here
pt: aqui

en: Add Note
pt: Adicionar nota

en: Anonymous
pt: Anónimo

en: Override
pt: Substituir

en: Close
pt: Fechar

en: Save settings
pt: Guardar definições

en: Location name
pt: Nome do local

en: Labels
pt: Rótulos

en: Created date
pt: Data de criação

en: Pay
pt: Pagar

en: Change
pt: Mudar

en: Today
pt: Hoje

en: Yesterday
pt: Ontem

en: Hour
pt: Hora

en: Minute
pt: Minuto

en: Log out
pt: Encerrar sessão

en: Coupon
pt: Cupão

en: Discount
pt: Desconto

en: Date created
pt: Data de criação

en: Refund
pt: Reembolso

en: Custom date range
pt: Intervalo de datas personalizado

en: Credit
pt: Crédito

en: Return
pt: Retornar

en: Canceled
pt: Cancelada

en: Print
pt: Imprimir

en: Finish
pt: Finalizar

en: Default format
pt: Formato predefinido

en: Transaction type
pt: Tipo de transição

en: Reports
pt: Relatórios

en: Exchange
pt: intercâmbio

en: approved
pt: aprovado

en: Void
pt: Vazio

en: Customer:
pt: Cliente:

en: Last week
pt: Na semana passada

en: Default image
pt: Imagem predefinida

en: Order total
pt: Total do Pedido

en: Items per page
pt: Itens por página

en: Line item
pt: Item de linha

en: Date changed
pt: Data da alteração

en: Order Total
pt: Encomenda Total

en: VOID
pt: VAZIO

en: Commerce Order
pt: Encomenda do Commerce

en: Penny
pt: Centavo
