Commerce Point of Sale (POS) (7.x-2.0) - en to hi translation catalogue (49 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Register
hi: पंजीकृत

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Transaction ID
hi: लेनदेन आईडी

en: Item
hi: वस्तु

en: Transactions
hi: लेनदेन

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Quantity
hi: मात्रा

en: Purchased
hi: खरीदा

en: view
hi: देखें

en: all
hi: सभी

en: Search
hi: खोज

en: None
hi: कोई नहीं

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Time
hi: समय

en: Add
hi: जोड़ें

en: Total
hi: कुल

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Continue
hi: जारी रखें

en: Email
hi: ईमेल

en: Options
hi: विकल्प

en: All
hi: सभी

en: Location
hi: स्थान

en: configure
hi: विन्यास करें

en: Start Date
hi: आरंभ तारीख

en: End Date
hi: अंतिम तारीख

en: Customer
hi: ग्राहक

en: Address
hi: पता

en: Anonymous
hi: अज्ञात

en: Close
hi: बंद करे

en: Save settings
hi: सेटिंग सहेजें

en: Created date
hi: रचना तिथि

en: Change
hi: परिवर्तन

en: Today
hi: आज

en: Hour
hi: घंटा

en: Minute
hi: मिनट

en: Log out
hi: लॉगआउट

en: Date created
hi: निर्माण की तिथि

en: Print
hi: छापा

en: About
hi: के बारे में

en: Reports
hi: रपट

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ
