Commerce Point of Sale (POS) (7.x-2.0) - en to ru translation catalogue (101 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: delete
ru: удалить

en: Register
ru: Регистрация

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Transaction ID
ru: Код транзакции

en: Item
ru: Элемент

en: Transactions
ru: Операции

en: Cancel
ru: Отмена

en: Remove
ru: Удалить

en: Description
ru: Описание

en: Quantity
ru: Количество

en: Purchased
ru: Покупка

en: view
ru: представление

en: all
ru: все

en: Search
ru: Поиск

en: None
ru: Нет

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Settings
ru: Настройки

en: Save
ru: Сохранить

en: Time
ru: Время

en: Add
ru: Добавить

en: remove
ru: удалить

en: add
ru: добавить

en: Last month
ru: Последний месяц

en: Total
ru: Итого

en: Status:
ru: Состояние:

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: Continue
ru: Продолжить

en: Options
ru: Настройки

en: All
ru: Все

en: Location
ru: Место

en: configure
ru: настроить

en: Sale
ru: Продажа

en: Start Date
ru: Дата начала

en: Price
ru: Цена

en: End Date
ru: Дата окончания

en: Customer
ru: Покупатель

en: Amount
ru: Сумма

en: Address
ru: Адрес

en: Payment
ru: Оплата

en: here
ru: здесь

en: Add Note
ru: Добавить примечание

en: SKU
ru: Артикул

en: Anonymous
ru: Гость

en: Override
ru: Переопределить

en: Phone Number
ru: Номер телефона

en: Close
ru: Закрыть

en: Save settings
ru: Сохранить настройки

en: Location name
ru: Название местоположения

en: Labels
ru: Метки

en: Created date
ru: Дата создания

en: Change
ru: Изменить

en: Today
ru: Сегодня

en: Yesterday
ru: Вчера

en: Hour
ru: Час

en: Minute
ru: Минута

en: Log out
ru: Выход

en: Coupon
ru: Подарочный купон

en: Transaction
ru: Перевод

en: Discount
ru: Скидка

en: Receipts
ru: Квитанция

en: Date created
ru: Дата создания

en: Refund
ru: Возврат

en: Credit
ru: Кредит

en: Return
ru: Возврат

en: Canceled
ru: Отменено

en: Print
ru: Печать

en: Payment Type
ru: Тип платежа

en: Finish
ru: Готово

en: Default format
ru: Формат по умолчанию

en: Transaction type
ru: Тип транзакции

en: About
ru: Информация

en: Reports
ru: Отчёты

en: Exchange
ru: Курс обмена

en: Reload
ru: Обновить

en: approved
ru: одобрено

en: Select All
ru: Выбрать все

en: Void
ru: Пусто

en: Customer:
ru: Покупатель:

en: Last week
ru: Последняя неделя

en: Default image
ru: Изображение по умолчанию

en: Order total
ru: Общая сумма заказа

en: click here
ru: нажмите здесь

en: Discounts
ru: Скидки

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: Line item
ru: Строка

en: Header text
ru: Текст заголовка

en: Footer text
ru: Текст подвала (страницы)

en: Date changed
ru: Дата изменения

en: Order Total
ru: Всего

en: Log In
ru: Войти

en: Quarter
ru: Квартал

en: Penny
ru: Пенни

en: Additional Options
ru: Дополнительная настройка

en: No Results
ru: Результатов нет

en: Order Discount
ru: Скидка Заказа

en: Product Discount
ru: Скидка Товара

en: The order does not exist.
ru: Заказа не существует.

en: Order discount
ru: Скидка заказа
