Commerce Point of Sale (POS) (7.x-2.1) - en to fr translation catalogue (93 entries)

en: Title
fr: Titre

en: delete
fr: supprimer

en: Register
fr: S'inscrire

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Transaction ID
fr: Identifiant (ID) de transaction

en: Item
fr: Élément

en: Cancel
fr: Annuler

en: Remove
fr: Retirer

en: Quantity
fr: Quantité

en: Purchased
fr: Acheté

en: view
fr: voir

en: all
fr: tout

en: Search
fr: Rechercher

en: None
fr: Aucun(e)

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Save
fr: Enregistrer

en: Time
fr: Heure

en: Add
fr: Ajouter

en: remove
fr: retirer

en: add
fr: ajouter

en: Last month
fr: Mois dernier

en: Status:
fr: Statut :

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Continue
fr: Continuer

en: All
fr: Tout

en: Location
fr: Emplacement

en: configure
fr: configurer

en: Sale
fr: Vente

en: Start Date
fr: Date de début

en: Price
fr: Prix

en: End Date
fr: Date de fin

en: Customer
fr: Client

en: Amount
fr: Montant

en: Address
fr: Adresse

en: Payment
fr: Paiement

en: here
fr: ici

en: SKU
fr: Référence

en: Anonymous
fr: Anonyme

en: Override
fr: Supplanter

en: Phone Number
fr: Numéro de téléphone

en: Close
fr: Fermer

en: Save settings
fr: Enregistrer les paramètres

en: Location name
fr: Nom de l'emplacement

en: Created date
fr: Date de création

en: Pay
fr: Payer

en: Today
fr: Aujourd'hui

en: Yesterday
fr: Hier

en: Hour
fr: Heure

en: Log out
fr: Se déconnecter

en: Coupon
fr: Bon de réduction

en: Discount
fr: Remise

en: Date created
fr: Date de création

en: Refund
fr: Remboursement

en: failed
fr: échoué

en: Credit
fr: Crédit

en: Return
fr: Retour

en: Date:
fr: Date :

en: Print
fr: Imprimer

en: Finish
fr: Finir

en: Transaction type
fr: Type de transaction

en: Reports
fr: Rapports

en: Exchange
fr: Échange

en: Reload
fr: Recharger

en: approved
fr: approuvé

en: Order:
fr: Commande :

en: Select All
fr: Tout sélectionner

en: Void
fr: Annuler

en: Customer:
fr: Client :

en: Last week
fr: Semaine dernière

en: Default image
fr: Image par défaut

en: click here
fr: cliquez ici

en: Discounts
fr: Remises

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: Line item
fr: Élément de commande

en: Header text
fr: Texte de l'entête

en: Date changed
fr: Date de modification

en: Order Total
fr: Total de la commande

en: Date Range
fr: Intervalle de dates

en: Log In
fr: S'identifier

en: Reporting
fr: Rapport

en: Print View
fr: Vue impression

en: Current week
fr: Semaine en cours

en: Remove Coupon
fr: Retirer le bon de réduction

en: Order Discount
fr: Remise sur commande

en: Product Discount
fr: Remise sur produit

en: New Order
fr: Nouvelle commande

en: Order discount
fr: Remise de commande

en: Current month
fr: Mois en cours

en: Completed date
fr: Date de complétion

en: Declared:
fr: Déclaré :

en: Cashiers
fr: Caissiers
