Commerce Point of Sale (POS) (7.x-2.2) - en to nl translation catalogue (91 entries)

en: Title
nl: Titel

en: delete
nl: verwijderen

en: Register
nl: Inschrijven

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Transaction ID
nl: Transactienummer

en: Transactions
nl: Transacties

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Quantity
nl: Hoeveelheid

en: Purchased
nl: Aangeschaft

en: view
nl: weergeven

en: all
nl: alle

en: Search
nl: Zoeken

en: None
nl: Geen

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: - None -
nl: - Geen -

en: Settings
nl: Instellingen

en: Save
nl: Opslaan

en: Time
nl: Tijd

en: Add
nl: Toevoegen

en: remove
nl: verwijderen

en: add
nl: toevoegen

en: Last month
nl: Afgelopen maand

en: Total
nl: Totaal

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Continue
nl: Doorgaan

en: Email
nl: E-mail

en: Options
nl: Opties

en: All
nl: Alle

en: Location
nl: Locatie

en: configure
nl: instellen

en: Sale
nl: Verkoop

en: Start Date
nl: Begindatum

en: Price
nl: Prijs

en: End Date
nl: Einddatum

en: Customer
nl: Klant

en: Amount
nl: Bedrag

en: Address
nl: Adres

en: Payment
nl: Betaling

en: here
nl: hier

en: Add Note
nl: Notitie toevoegen

en: SKU
nl: Artikelnummer

en: Anonymous
nl: Anoniem

en: Override
nl: Overschrijven

en: Phone Number
nl: Telefoonnummer

en: Close
nl: Sluiten

en: Save settings
nl: Instellingen opslaan

en: Location name
nl: Locatienaam

en: Created date
nl: Aanmaakdatum

en: Pay
nl: Betaal

en: Change
nl: Wijzigen

en: Today
nl: Vandaag

en: Yesterday
nl: Gisteren

en: Hour
nl: Uur

en: Minute
nl: Minuut

en: Log out
nl: Uitloggen

en: Coupon
nl: Kortingscode

en: Discount
nl: Korting

en: Receipts
nl: Kwitanties

en: Date created
nl: Aanmaakdatum

en: Refund
nl: Restitutie

en: Return
nl: Terugkeren

en: Canceled
nl: Geannuleerd

en: Date:
nl: Datum:

en: Print
nl: Afdrukken

en: Finish
nl: Voltooien

en: Default format
nl: Standaardformaat

en: Transaction type
nl: Transactie type

en: Reports
nl: Rapporten

en: approved
nl: goedgekeurd

en: Select All
nl: Selecteer alle

en: Void
nl: Ongeldig

en: Customer:
nl: Klant:

en: Last week
nl: Afgelopen week

en: Default image
nl: Standaardafbeelding

en: Order total
nl: Totaal bestelling

en: click here
nl: klik hier

en: Discounts
nl: Kortingen

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: Line item
nl: Factuurregel

en: Footer text
nl: Voettekst

en: Date changed
nl: Wijzigingsdatum

en: Location ID
nl: Lokatie-ID

en: Order Total
nl: Bestellingstotaal

en: Commerce Order
nl: Commerce-bestelling

en: Print View
nl: Afdrukvoorbeeld

en: Current week
nl: Huidige week

en: Order discount
nl: Korting op bestelling

en: Completed date
nl: Datum voltooid
