Commerce Priceminister (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (42 entries)

en: Title
id: Judul

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Username
id: Nama pengguna

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Login
id: Masuk

en: Edit
id: Sunting

en: Password
id: Sandi

en: Image
id: Gambar

en: Required
id: Wajib

en: Export
id: Ekspor

en: Save
id: Simpan

en: Add
id: Tambah

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Error
id: Kesalahan

en: Created
id: Dibuat

en: Warning
id: Peringatan

en: Details
id: Rincian

en: Other
id: Lainnya

en: Pending
id: Tertunda

en: NO
id: TIDAK

en: YES
id: YA

en: Shipping
id: Pengiriman

en: Product
id: Produk

en: Products
id: Produk

en: Processing
id: Memproses

en: Canceled
id: Dibatalkan

en: Mapping
id: Pemetaan

en: Reports
id: Laporan

en: and
id: dan

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Quick edit
id: Sunting cepat

en: Order status
id: Status Order

en: Image style
id: Gaya gambar
