Commerce Priceminister (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (53 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Username
it: Nome utente

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Yes
it: Sì

en: Login
it: Accedi

en: Edit
it: Modifica

en: Image
it: Immagine

en: Required
it: Obbligatorio

en: edit
it: modifica

en: Export
it: Esporta

en: Save
it: Salva

en: Add
it: Aggiungi

en: Configure
it: Configura

en: Error
it: Errore

en: Created
it: Creato

en: Mode
it: Modalità

en: Warning
it: Avviso

en: Details
it: Dettagli

en: Other
it: Altro

en: SKU
it: Codice

en: Pending
it: In sospeso

en: Accept
it: Accetta

en: Shipping
it: Spedizione

en: Product
it: Prodotto

en: Products
it: Prodotti

en: Processing
it: In elaborazione

en: Processed
it: Processato

en: Canceled
it: Annullati

en: Mapping
it: Mappatura

en: Administrator
it: Amministratore

en: Reports
it: Resoconti

en: and
it: e

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Tracking number
it: Numero di tracciamento

en: Quick edit
it: Modifica veloce

en: VAT
it: IVA

en: Generate
it: Genera

en: Base price
it: Prezzo di base

en: Order status
it: Stato dell'ordine

en: Line items
it: Righe

en: Remote ID
it: ID remoto

en: Image style
it: Stile immagine

en: Product display
it: Vetrina prodotto

en: Add a destination parameter to operations links so users return to this View on form submission.
it: Aggiunge un parametro destinazione ai link operativi, in modo che gli utenti possano tornare a questa vista dopo l'invio del form.
