Commerce Priceminister (7.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (53 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: Username
fa: نام کاربری

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Login
fa: ورود

en: Edit
fa: ویرایش

en: Password
fa: گذرواژه

en: Image
fa: تصویر

en: Required
fa: اجباری

en: edit
fa: ویرایش

en: Export
fa: استخراج

en: Save
fa: ذخیره

en: Add
fa: افزودن

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Error
fa: خطا

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Mode
fa: سبک

en: Warning
fa: اخطار

en: Details
fa: جزئیات

en: Other
fa: ساير

en: SKU
fa: مدل

en: Pending
fa: معلق

en: Feeds
fa: خوراک‌ها

en: Shipping
fa: حمل و نقل

en: Product
fa: محصول

en: Products
fa: محصولات

en: Processing
fa: در حال پردازش

en: Canceled
fa: لغو شد

en: Mapping
fa: نگاشت

en: Administrator
fa: مدیر

en: Reports
fa: گزارش‌ها

en: and
fa: و

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Tracking number
fa: شماره پیگیری

en: Quick edit
fa: ویرایش سریع

en: VAT
fa: مالیات بر ارزش افزوده

en: Base price
fa: قیمت پایه

en: Order status
fa: وضعیت سفارش

en: Line items
fa: آیتم‌های خطی

en: Remote ID
fa: شناسه‌ی راه دور

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: The feed has been deleted.
fa: خوراک حذف شد.

en: Product display
fa: نمایش کالا
