Commerce Priceminister (7.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (51 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Operations
ja: 操作

en: Username
ja: ユーザー名

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Enable
ja: 有効

en: Disable
ja: 無効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Login
ja: ログイン

en: Edit
ja: 編集

en: Password
ja: パスワード

en: Image
ja: 画像

en: Required
ja: 必須

en: edit
ja: 編集

en: Export
ja: エクスポート

en: Save
ja: 保存

en: Add
ja: 追加

en: Configure
ja: 設定

en: Error
ja: エラー

en: Created
ja: 作成

en: Mode
ja: モード

en: Warning
ja: 警告

en: Details
ja: 詳細

en: Other
ja: その他

en: Pending
ja: 処理待ち

en: Feeds
ja: フィード

en: Accept
ja: 受け入れる

en: Shipping
ja: 配送

en: Product
ja: 商品

en: Products
ja: 商品

en: Processing
ja: 処理中

en: Canceled
ja: キャンセル

en: Mapping
ja: マッピング

en: Administrator
ja: 管理者

en: Reports
ja: レポート

en: and
ja: かつ

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Tracking number
ja: トラッキングナンバー

en: Quick edit
ja: クイック編集

en: Generate
ja: 生成する

en: Base price
ja: 基本配送料

en: Order status
ja: 注文ステータス

en: Line items
ja: 品目

en: Tracking
ja: 追跡中

en: Image style
ja: 画像のスタイル
